One Tower

ANKARA / ÇANKAYA
Proje Bilgileri
Proje Adı : One Tower
İnşaat Firması :
Toplam Proje Alanı :
Projedeki Konut Sayısı : 302
Daire Seçenekleri : 2+1
Metrekare Aralığı : 58 m2 - 68 m2
Teslim Tarihi : -
Proje Hakkında

PROJE ÖZELLİKLERİ  

Başkent Ankara’nın Oran semtinde yükselen One Tower, yaklaşık 16 bin metrekare alan üzerinde, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 seçenekleri ile 12 ayrı tipte 302 residence daire ve 4 penthouse içeren 48 katlı bir kule. Başkent’in en yüksek noktalarından birinde, 35 bin metrekare alanı ile tüm parseli kaplayan AVM üzerinde 185 metreye tırmanan kule, yüksek blok teknolojisi ile inşa edilmekte olup, yaklaşık 350 milyon Türk Lirası yatırım ile Kasım 2015’de tamamlanacak.

 

Başkent’in yüksekliği ile iddialı projesi   

 

Tasarım ve inşa aşamasındaki gereklilikleri nedeniyle geleneksel yapılardan farklılaşan ve yüksek blok teknolojisi ile tasarlanan One Tower, Başkent’in rakımı en yüksek noktalarından biri Oran semtinde, Özçelik-İmaj-Tan şirketleri ortaklığı olan İTO Yatırım güvencesinde 185 metreye tırmanıyor. 

 

Oran, Ankara’nın 1150 rakımı ile en yüksek lokasyonlarından biri. Ulustan gelip, Kızılay’a oradan Çankaya’ya uzanan kentin kuzey-güney yönündeki protokol aksı, Turan Güneş Bulvarı ile Oran’a doğru yönlenmiş durumda. Bulvarın sağlı sollu cephelerinde yükselen konut dokusu yakın geçmişin izlerini taşırken, eski milletvekili lojmanları arazisinden başlamak üzere İncek yönündeki gelişim mimari dili ve seçilen yapı malzemeleri ile farklılaşıyor. One Tower, görece yeni bir doku ve bölgenin tek AVM’sinin yanı başında oldukça iddialı teknolojik dili ile karşımıza çıkıyor.

 

BAŞKENTE TEPEDEN BAKIYOR

 

Yüksek bloklarda yaşam, geleneksel apartman dairelerinden farklı çözümleri gerektirir. Projelendirme aşamasında ve mühendislik koordinasyonunda alınacak kararlar yaşam kalitesi için oldukça kritiktir. Maliyetler bu anlamda geleneksel sistemlerden yüksektir. Yakın dönem inşa edilen ve cepheleri açılmayan blokların sorunları sektörün bakış açısını değiştirdi. One Tower, hem bölgenin rakımı nedeni ile hakim rüzgar yönü hem de kendi geometrisinden kaynaklanan yakın çevre bioklimatik değişiklikleri, yabancı uzmanların da görüşlerini alarak projeye yansıtmış. İngiliz firmasının rüzgar deneylerini çalıştığı kulede en üst katta oturan ev sahibi dahil balkonunu güvenle ve konforla kullanabilecek.

 

 

 

SERVİS VEREN VE SERVİS ALAN

MEKAN AYRIŞMASI İLE PRATİK KULLANIM

 

Tabanlıoğlu Mimarlık imzasını taşıyan projede, konutların ıslak mekanları ve yaşam alanlarına ait ayrışma oldukça net. Kule asansör kovası ve dairelere giriş koridoruna sırtını veren banyo, mutfak, çamaşır odası, havalandırma bacası gibi servis hacimler hem tesisatın yatay ve düşey toplanma şekli hem de salon ve odalara ses bariyeri olması açısından avantajlı. Net plan şemalarında eve servis veren hacimler ile servis alan ayrımı konut içi koridor alanlarının da optimizasyonunu sağlamış. Zeminden ısıtmanın yapıldığı konutlarda, doğal havalandırma yanı sıra mekanik havalandırma desteği var. Modüler kullanılabilen akıllı ev sistemleri içinde otomasyona bağlı hizmetler arttırılabiliyor. Cephede dolu bölgeler kompozit levha ile kaplanarak bitirilirken silikon cam cepheler için temizlik asansörü kurgulanmış.

 

 

 

Fiyat Listesi

DAİRE FİYATLARI 

Daire               m2 (Brüt)                    Fiyat   (BİN TL)  

2+1                  108,3-112,2                  573.409 – 676.986

3+1                  145,10- 148,4               741.548 – 895.407

4+1                  193-219                        986.346 – 1.242.950

5+1                  256,5                           1.548.157 – 1.773.041

Konut Tipleri
Konut Tipi
Konut Adı
Oda Sayısı
Büyüklük
Daire
One Tower
2+1
58 m2
Daire
One Tower
2+1
68 m2
Konut Tipi :
Daire
Konut Adı :
One Tower
Oda Sayısı :
2+1
Büyüklük :
58 m2
Daha Fazla Göster

Bilgi Talep Formu