Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İmar Barışında Bunu Yapan Yandı!

İmar Barışında Bunu Yapan Yandı!

30 Ağustos 2018 Perşembe, 12:23:12
 İmar Barışında Bunu Yapan Yandı!
İmar barışı başvurusu yapacak olan vatandaşları doğru beyan vermeleri konusunda uyaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yalan beyanda bulunanların “Yapı Kayıt Belgesi” iptal edileceğini ve ödedikleri bedelin geri verilmeyeceğini söyledi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar başvuruları konusunda vatandaşları uyardı. Yalan beyanda bulunanların “Yapı Kayıt Belgesi”nin iptal edileceğini belirten Kurum, ödedikleri bedelin de geri verilmeyeceğini söyledi.

İmar barışı başvuruları kurulacak bir komisyon tarafından inceleneceğini vurgulayan Kurum, imar barışı başvurularında yalan beyanda bulunanların yatırdığı yapı kayıt bedelinin bütçeye irat kaydedildiği için geri verilmeyeceğini belirtti.

İmar barışı başvurusu yapacak olan vatandaşları doğru beyan vermeleri konusunda uyaran Kurum, vatandaşların ödedikleri bedeli geri alamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Dere yatağı, orman arazisi gibi yerlerde yapılan yapıların yapı kayıt belgesi alamayacağını belirten Murat Kurum, bu konuda Rize'de dere yatağına yapılan 7 katlı binayı örnek göstererek, "Bu bina imar barışından faydalanamaz" dedi.

Türkiye'de başta vasfını kaybetmiş mera alanları olmak üzere 13 milyon metrekare tescilsiz alan bulunduğu aktaran Murat Kurum, "Bunların bir kısmını tescilli hale getirip ekonomiye kazandıracağız. Metrekaresi 1 lira bile olsa 13 milyon lira eder. Bu çok büyük bir değer" ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER