Anasayfa >

Sektörden Haberler >

300 Bin Emekliye Yarı Fiyatına Konut Geliyor!

300 Bin Emekliye Yarı Fiyatına Konut Geliyor!

30 Ağustos 2018 Perşembe, 11:57:51
300 Bin Emekliye Yarı Fiyatına Konut Geliyor!
Emeklilere müjde… Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emeklilere yönelik 300 bin konut için düğmeye bastı. Ankara ve İstanbul’da projelere başlayan dernek emeklileri ve birinci derece yakınlarını neredeyse yarı fiyatına ev sahibi yapacak…

Konut sektöründe vatandaşı sevindirecek müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasının ardından bir müjdeli haber de Türkiye Emekliler Derneği’nden (TÜED) geldi. Emeklilere yönelik Ankara İncek ve Silivri’de yeni projelere start veren dernek, 300 bin konut geliştirecek.

Dernek yetkilileri “Silivri projemizde konutlar, 150 bin TL'den başlayan fiyatlarla emeklilerimize sunuluyor. Burada 100 konut yapılması planlandı. Yine İncek'te de 139 konut yapımı hedeflendi. Emeklilerin yaşam standartları dikkate alınarak tasarlanan projelerde çok çeşitli sosyal donatılarla birlikte, torunlarıyla birlikte vakit geçirebilecekleri alanlara geniş yer verildi" bilgisini verdi.

YARI FİYATINA
Dernek yetkililerinden yapılan açıklamaya göre emekliler neredeyse yarı fiyatına ve 20 aya varan vadelerle konut sahibi olabilecek. Banka güvencesinde olan projelerin teslimleri 18 ayda yapılacak. Derneğin emekli projelerinden emekli ve birinci derece yakınları yararlanabilecek.

Dernek yetkilileri emeklilerin yüzde 27.1'ine denk gelen 3.3 milyon emeklinin kirada oturduğuna dikkat çekti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER