Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Bakan Açıkladı: Dövizle Satış ve Kiralama Dönemi Bitiyor!

Bakan Açıkladı: Dövizle Satış ve Kiralama Dönemi Bitiyor!

29 Ağustos 2018 Çarşamba, 10:55:20
Bakan Açıkladı: Dövizle Satış ve Kiralama Dönemi Bitiyor!
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dövizle kiraya son vereceklerini açıkladı. Albayrak, konut, dükkan ve alışveriş merkezlerinde dövizli kiralama ve satış dönemini bitireceklerini söyledi…

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konut, dükkan ve alışveriş merkezlerinde dövizle satış ve kiralama dönemine son vereceklerini açıkladı.

Fransa Finans Bakanı Bruno Le Maire ile Paris’teki görüşmesinin ardından Türkiye dönüşü uçakta bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Albayrak, Türkiye gibi güçlü ülkelerin dolarizasyon sorununu artık geride bırakması gerektiğine dikkat çekerek “Bu konuda şu anda çok yoğun bir çalışma başladı. AVM’lerdeki dükkanlarda, gayrimenkullerde döviz ile kiralama ve satışın önüne geçmek için gerekli adımları en kısa sürede atacağız. İşte burada hassas bir nokta var. Bir kısım kredi döviz riski bununla ilişkili olan portföyü ayıracak şekilde çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede Meclis’e getireceğiz. Bu konuyla ilgili toplumda da zaten ciddi bir talep var. Detayları, hukuki süreçleri çalışılıyor şu an.” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER