Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İnşaat Sektörü “Ekonomik Kuşatmaya” Karşı Milli Mücadele Başlattı!

İnşaat Sektörü “Ekonomik Kuşatmaya” Karşı Milli Mücadele Başlattı!

28 Ağustos 2018 Salı, 16:53:25
İnşaat Sektörü “Ekonomik Kuşatmaya” Karşı Milli Mücadele Başlattı!
15 Temmuz darbe girişiminin ardından “Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti” kampanyası ile sektöre ve ekonomiye hareket katan inşaat sektörü Türkiye’nin zor süreçten geçtiği bu dönemde de yine birlik oldu. “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile yarın yeni bir kampanyaya start veren sektör, yeni kampanya ile adeta “ekonomik kuşatmaya” meydan okudu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Biz bu duruşumuzu koruduğumuz sürece kimse bileğimizi bükemez” dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından “Türkiye İçin Birlik Vakti” kampanyası ile inşaat sektörüne ve Türkiye ekonomisine hareket katan sektör, bu kez de “ekonomik kuşatma” için birlik oldu. “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile yarından itibaren yeni bir kampanya başlayacak olan sektör, adeta “savaş” a meydan okudu.

Kampanyanın detaylarının paylaşıldığı toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ülkemiz ekonomik bir kuşatma ile karşı karşıya.  “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası ile milli ve yerli bir duruş sergiliyoruz. Bu duruşumuzu bozmadığımız sürece kimse bizim bileğimizi bükemez” dedi.

BU DURUŞU KORUDUĞUMUZ SÜRECE KİMSE BİLEĞİMİZİ BÜKEMEZ
Kurum, “Ülkemiz ekonomik bir kuşatma ile karşı karşıya. Biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü bir ekonomiyiz. Ne kadar zor şartlar altında olursa olsun sektörlerimiz büyümeye devam ediyor. Bu kampanya gerçekten bir fedakarlık kampanyası.  Bu duruş bazılarını rahatsız ediyor. Bizim Gezi Olayları ile başlayan ve 15 Temmuz darbe girişimi ile devam eden ve şu anda da ekonomik kuşatmaya karşı karşıya kaldığımız ülkemizde bu milli duruş, milli birlik, seferberlik birilerini rahatsız ediyor, etmeye de devam edecek. Sektörümüzün kazanma günü değil fedakarlık günü. Vatandaşımız her zor durumda devletin yanında oldu. Her durumda ‘vatan sağolsun’ dediler. Biz böyle durduğumuz sürece kimse bizim bileğimizi bükemez. Ve bükemeyecekte. Bunu net bir şekilde göreceğiz.  Bu gibi kuşatmalar her zaman olacaktır fakat biz bu duruşu sergilediğimiz sürece her zaman büyüyerek yola devam edeceğiz” diye konuştu.

GÜN KAZANÇ DEĞİL FEDAKARLIK GÜNÜ

Yeni konut kampanyası ile milli ve yerli bir duruş sergilendiğine dikkat çeken Kurum, “İnşaat sektörü Türkiye’nin ekonomik sıkıntı içine girdiği her anda üstüne düşen vazifeyi kararlılıkla yerine getirdi.  Tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi bugün de “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile bir kampanya başlattı. Birlik beraberlik içinde yaptığınız her şey sizi ve ülkenin ekonomisini daha yukarı taşıyor. Burada da bu birlik ve beraberliği açık şekilde görebiliyoruz. Adeta milli ve yerli bir duruş sergileniyor. Gün kazanç değil fedakarlık günü. Türkiye’nin istikrarlı ekonomisinde, dünyanın en iyi ilk 10 ekonomisi içine girmesinde inşaat sektörü her zaman önemli olmuştur, önemli olmaya da devam edecektir. Sektör yapılması gereken tüm fedakarlığı yapıyor sektör. Bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlar da üstüne düşen neyse yapaktır” dedi.

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, “Dış kaynaklı Türkiye ekonomisi üzerinde bir baskı var. Elbirliği ile bu zorluğu da aşacağız” dedi.


Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas ise “Her zor süreçte elimizi değil gövdemizi de taşın altına koyduk. 15 Temmuz darbe girişimi döneminde de olduğu gibi bu süreçten de alnımızın akıyla çıkacağız” diye konuştu.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin de sektörün, son yıllarda farklı nedenlerden kaynaklanan olumlu veya olumsuz her türlü gelişmeye karşı edindiği bilgi, birikim ve deneyim sayesinde oldukça esnek bir yönetim tarzı sergilemeyi başardığını söyledi.Yetgin, döviz kurundaki dalgalanmalardan tüm sektörlerin etkilendiğine işaret ederek, "Gayrimenkul sektörü temsilcileri olarak son dönemde yaşanan döviz kuru artışının etkilerine rağmen ülkemize olan sorumluluk bilinciyle daha çok çalışarak ve üreterek ekonomimize sağladığımız katma değeri artıracağız." dedi.

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özen Kuzu, “Yatırımcının yüzünü güldürecek kampanya sektörümüzde oldukça hareketlilik yaratacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un açıkladığı kampanya ile stoklar eriyecek, yatırımcı için fırsat doğacaktır. Ülke ekonomimize değer katacak kampanya ile konut almanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin kalkınması adına Kuzu Grup olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi.  

DEV KAMPANYA YARIN BAŞLIYOR
29 Ağustos yani yarın başlayacak olan yeni konut kampanyası 31 Ekim’e kadar devam edecek. 100 bin konutu kapsayan kampanya kapsamında yüzde 10 indirim yapılırken yüzde 10 peşin, banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı da sunuluyor.

YENİ KAMPANYANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 29 Ağustos 2018 Çarşamba, 18:00 YARI FİYATINA MALİYETİNE VERSENİZE ŞİŞTİ ELLERİNDE KALDI ÇÜNKÜ CEVAPLA
DİĞER HABERLER