Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Dev Kampanya Emlak Konut’un Hisselerini Yüzde 1,2 Değerlendirdi!

Dev Kampanya Emlak Konut’un Hisselerini Yüzde 1,2 Değerlendirdi!

28 Ağustos 2018 Salı, 13:41:39
Dev Kampanya Emlak Konut’un Hisselerini Yüzde 1,2 Değerlendirdi!
“Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası yarın başlıyor. Bugün kamuoyuna tanıtılan kampanya ile birlikte Borsa İstanbul'da işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) hisselerinin fiyatını ortalama yüzde 1,2 değerlendirdi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un bugün detaylarını açıkladığı yeni konut kampanyası yarın başlıyor. 31 Ekim’e kadar devam edecek olan “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası ile Borsa İstanbul'da işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) hisselerinin fiyatını ortalama yüzde 1,2 değerlendirdi.

GYO hisseleri, dün kampanya haberleri ile yüzde 2,26 yükselmesi sonrasında bugün de kampanyanın detayları ile yükseliş eğilimini sürdürerek saat 11.00 itibarıyla yüzde 1,2 artış kaydetti.

Bu gelişmelerle borsada Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Endeksi içindeki ağırlığı ve piyasa değeri yüksek şirketlerin hisseleri arasında emlak Konut GYO yüzde 1,1, Torunlar GYO yüzde 3,3 değer kazanırken, işlem gören 33 gayrimenkul şirketinden sadece 5'inin değer kaybettiği, 21'inin ise değer kazandığı görülüyor.

Şu dakikalara kadar en fazla yükseliş kaydeden GYO hissesi ise dün sermaye artırımı kararı alan Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası (TSKB) GYO oldu. TSKB GYO hisseleri dünkü kapanışa göre yüzde 14,3 yükselişle 0,56 TL'ye çıkarken, en fazla kazandıranlar listesinde onu yüzde 6,8'lik artışla Sinpaş GYO izledi.

Yeni konut kampanyası kapsamında yüzde 10 indirim yapılırken yüzde 10 peşin, banka kredisiz, kefilsiz 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunuluyor. Yeni tarihi kampanya 100 bin konutu kapsıyor.

YENİ KAMPANYANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER