Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konutta “Tarihi Fırsat” Yarın Başlıyor!

Konutta “Tarihi Fırsat” Yarın Başlıyor!

27 Ağustos 2018 Pazartesi, 09:24:51
Konutta “Tarihi Fırsat” Yarın Başlıyor!
İnşaat sektörü piyasadaki durgunluğu aşmak için yeni bir kampanyaya başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleşecek olan yeni konut kampanyası yarın başlıyor. Tarihi kampanyanın 31 Ekim’e kadar sürmesi planlanıyor…

İnşaat sektörü bir süredir sektörde hakim olan durgunluğu aşmak ve sektörü hareketlendirmek için bugün yeni bir kampanya başlatıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile yarın start alan yeni konut kampanyası 31 Ekim’e kadar devam edecek.

Kampanya kapsamında konut fiyatlarında yüzde 10 ile 20 arasında indirim yapılması ve faiz oranlarının da yüzde 1’in altına çekilmesi bekleniyor. Yaklaşık 200 projeyi kapsayacak olan yeni konut kampanyasının detayları yarın yapılacak olan basın toplantısı ile birlikte paylaşılacak.

KAMPANYANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

emlak konut GYO ile sektörün 3 çatı derneği Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) üyesi onlarca firma ve proje kampanyaya dahil oluyor.

2 ay sürecek olan kampanyayla hedeflenen, dolar ya da altından gelir sağlayan, yastık altı birikimi olan vatandaşı gayrimenkul pazarına yönlendirmek. Kampanya ile ilgili tüm detaylar ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile sektör temsilcilerinin katılacağı toplantıda açıklanacak.

Gayrimenkul sektörünü temsil eden 3 çatı derneği KONUTDER, GYODER VE İNDER, 15-Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında da bir kampanya daha yapmıştı.Kampanya kapsamında peşin alımlarda yüzde 20 indirime ek olarak yüzde 5 peşin 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı sunulmuştu. 15 Haziran'da sona ermesi planlanan kampanyada 8 milyar TL'lik bir satış hacmi oluşunca kampanya 30 Haziran'a uzatıldı. Yeni konut kampanyasının ise yarın yani 28 Ağustos'ta başlayıp 31 Ekim'e kadar devam etmesi planlanıyor.

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER