Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Mipim 2019’da Türkiye’de!

Mipim 2019’da Türkiye’de!

14 Ağustos 2018 Salı, 13:38:37
Mipim 2019’da Türkiye’de!
Gayrimenkul sektörünü tek çatı altında buluşturan RE360’ın ikincisi 4-5 Aralık’ta düzenlenecek. Alkaş tarafından düzenlenen etkinliğe bu yıl Mipim de stratejik ortak olarak katılacak. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “RE360 konferansında da MIPIM Türkiye'nin tohumlarını atmış olacağız”dedi. Mipim 2019’da Türkiye’de düzenlenmesi için söz aldıklarını belirten Alkaş, bunun için RE360’ın başarılı geçmesi gerektiğini söyledi…

RE360 Gayrimenkul Zirvesi’nin ikincisi bu yıl 4-5 Aralık’ta düzenlenecek. Aklaş tarafından düzenlenen etkinliğe toki, emlak Konut, GYODER, KONUTDER gibi kamu ve özel kuruluşlar da destek veriliyor.

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, bu büyük buluşmada göze çarpan en sıcak gelişmenin, MIPIM'in etkinliğe stratejik ortak olarak katılması olduğunu söyledi. Alkaş, son iki yıldır İstanbul'da düzenlenmesi için büyük uğraş verdikleri MIPIM'in bu adımla Türkiye ayağı için hazırlıklara başlayacağı düşündüklerini aktardı.

MİPİM TÜRKİYE’NİN TOHUMLARINI ATACAĞIZ

MIPIM'in, RE360 için bu yılki hedefinin Avrupa ve Orta Doğu'dan yüzde 10 uluslararası katılımcı getirmek olduğunu belirten Alkaş,  “Yatırımcı-geliştirici, mimar, sektör tedarikçisi, banka-fon şirketi, danışman, bilişim teknolojicisi ve kamu kuruluşlarından oluşan 221 gayrimenkul sektör lideri, 209 tedarikçi, 93 kamu temsilcisi, 29 akademi ve dernek, 43 finansal kuruluşu toplam 671 katılımcıyla bir araya geldi. RE360 özelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da olmasını istedik. Aslında tüm sektördeki ortak paydaşları bir araya getirerek biraz daha kurumsallaşma ve markalaşma üzerine gitmek istedik. 4-5 Aralık'ta gerçekleştireceğimiz RE360 konferansında da MIPIM Türkiye'nin tohumlarını atmış olacağız” ifadesinde bulundu.

MİPİM 2019 TÜRKİYE’DE
Mipim’in 2019'da Türkiye'de düzenlenmesi için söz aldıklarını kaydederek, bunun için RE360'ın başarılı geçmesi gerektiğini aktardı.

Özel bir terslik olmazsa 2019'un sonuna doğru MIPIM Türkiye'yi düzenleyeceklerini ile getiren Alkaş, "MIPIM'i Türkiye'ye getirerek ciddi bir adım atacağız. Uzun süren hayalimiz gerçek olacak. MIPIM üzerinden gelecek uluslararası yatırımcılara Türkiye'yi göstermek, Türkiye’nin bu süreçte algısını daha da yukarılara taşımak adına önemli." İfadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER