Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Özderici GYO Kira Sertifikası İhraç Edecek!

Özderici GYO Kira Sertifikası İhraç Edecek!

13 Ağustos 2018 Pazartesi, 15:10:19
Özderici GYO Kira Sertifikası İhraç Edecek!
Özderici GYO, kira sertifikası ihraç edecek. Şirket 250 bin TL sermaye ile Özderici Varlık Kiralama Anonim Şirketi’ni kuracak….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Özderici GYO, kira sertifikası ihraç edecek. Şirket bunun için Özderici Varlık Kiralama Anonim Şirketi kurmaya hazırlanıyor. Şirket her biri 250 bin adet paya ayrılmış olan 250 bin TL sermayeye ile kurulacak.

Özderici GYO tarafından kira sertifikası ihracı konusunda Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle;
„Şirket Yönetim Kurulumuz 13.08.2018 tarih ve 176 sayılı toplantı  kararına istinaden,
Şirket Esas Sözleşmesinin vermiş olduğu yetkiler çerçevesince, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362  Sermaye Piyasası kanunu ve 7 haziran 2013 tarihli ve 28670 sayılı Resmi Gazate'de yayınlanan III-61.1 sayılı Kira Sertifikaları tebliğine istinaden ,Şirketimiz  Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş  tarafından münhasıran Kira sertifikası ihraç etmek üzere bir Anonim şirket Kurulmasına karar verilmiştir.
 
Kurulacak şirketin Ünvanı, ‘'Özderici Varlık Kiralama Anonim Şirketi'', olarak belirlenmiş ,
 
Şirketin Sermayesi ise , her biri 250.000 adet paya ayrılmış toplam 250.000 Türk Lirası, Sermaye ile kurulmasına karar verilmiştir.
 
Şirket Kuruluşu için gerekli işlemlerin Genel Müdürlükçe yürütülmesi hususunda anılan makama yetki verilmesine, bu amaçla Sermaye Piyasası kurulu'na gerekli izin ve onaylar için başvuruda bulunulmasına karar verilmiştir.”

Geçmişte farklı lokasyonlarda üçü ticari biri butik bir konut projesi olmak üzere dört projeye imza atan Özderici GYO, Maltepe'deki ilk markalı konut projeleri Nuvo Dragos'un ise satışına devam ediyor. Projede teslimler hemen yapılıyor.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER