Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Halk GYO Yarıyıl Net Karını Açıkladı!

Halk GYO Yarıyıl Net Karını Açıkladı!

10 Ağustos 2018 Cuma, 11:07:36
Halk GYO Yarıyıl Net Karını Açıkladı!
Halk GYO yarıyıl net karını açıkladı. Şirket aktif büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye, özkaynaklarını 2,0 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu. Konut satışı, ofis kirası ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatını 101 milyon TL olarak açıklayan şirketin net dönem karı 33,2 milyon TL’ye yükseldi…

Halk GYO yarıyıl net karını açıkladı. Şirket yılın ilk yarısında 33,2 milyon TL net kar elde ettiğini açıkladı.
Şirket aktif büyüklüğünü 2,4 milyar TL’ye, özkaynaklarını 2,0 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu. konut satışı, ofis kirası ve finansal gelirden oluşan toplam hasılatını 101 milyon TL olarak açıklayan şirketin net dönem karı 33,2 milyon TL’ye yükseldi.

Yılın ilk yarısında hayata geçen “Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak” kampanyası kapsamında anahtar teslimlerine başlanan Bizimtepe Aydos ve Şehristan Konutları’nın satış fiyatlarında yüzde 20 indirim uygulayan Şirket, konut satış gelirlerinin etkisiyle toplam hasılatını 101 milyon TL’ye yükseltti.

GYODER, İNDER ve KONUTDER öncülüğünde hayata geçen “Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak” kampanyasına verdikleri destekle hem Türkiye’nin hem de Halk GYO’nun kazandığını belirten Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin,  “2018’in ilk yarıyılı gayrimenkul sektörü için çok verimli bir dönem oldu. Haziran ayında toplam konut satışında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 22,4 artış gerçekleşti. Konut satışlarında yakalanan bu ivmenin yılın ikinci yarısında da sürmesi için tüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mayıs ayında konutta KDV ve tapu harcı indirimi ile başlayan ve konut kredisi faizlerindeki 0,98 desteği ile devam eden süreçte gerek kamu gerekse özel sektör, ekonomimizi ileriye taşımak adına çok başarılı bir dayanışma örneği gösterdi” dedi.

Halk GYO, İzmir Alsancak’ta Teknik Yapı ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan yeni karma projesinin hazırlıklarına devam ediyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin de en büyük paydaşlarından biri olan Şirket, 2016 yıl sonunda başladığı inşaat çalışmalarında yüzde 20 inşaat seviyesine ulaştı. Şirket, 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kuleleri’nin hızla yükseldiği projenin finansmanı konusunda da sektöre örnek olacak adımlar attı. Halk GYO’nun Vakıf GYO ortaklığı ile 2015 yılında hayata geçirdiği Sancaktepe’de yer alan Bizimtepe Aydos ile 2016 yılında Er Konut ortaklığı ile Erzurum’da hayata geçirdiği Şehristan Konutları projeleri ise bulundukları bölgelerin markalı konut projesi olma özelliğini taşıyor. Anahtar teslimlerin başladığı projelerde son kalan dairelerin satışları da hızla devam ediyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER