Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İstanbul’da Ofis Kiralarının En Yüksek Olduğu İlçeler!

İstanbul’da Ofis Kiralarının En Yüksek Olduğu İlçeler!

08 Ağustos 2018 Çarşamba, 10:51:33
 İstanbul’da Ofis Kiralarının En Yüksek Olduğu İlçeler!
İstanbul’da ofis kiraları bazı lokasyonlarda el yakıyor. İstanbul Avrupa Yakası’nda Sarıyer, Anadolu Yakası’nda ise Ataşehir fiyatların en yüksek olduğu ilçeler arasında başı çekiyor. İşte İstanbul’da ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçeler ve o bölgelerde kira fiyatları…

İstanbul’da ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçeleri endeksa.com paylaştı. Buna göre İstanbul Avrupa Yakası’nda Sarıyer, Anadolu Yakası’nda ise Ataşehir kiraların en yüksek olduğu ilçeler arasında başı çekiyor.

İstanbul’da ofis kiralarının en yüksek olduğu ilçeler Sarıyer, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu. Ortalama değerlerle ofis kiraları Beşiktaş‘ta 4.968 TL, Sarıyer‘de 6.379 TL, Şişli‘de 3.761 TL, Beyoğlu‘nda 3.136 TL.

Beşiktaş’ta ofisler ortalama 135 metrekare büyüklükte, ortalama kira bedeli 4 bin 968 TL. Beşiktaş’ta ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Levazım. Sarıyer’de ofisler ortalama 172 metrekare, ortalama kira 6 bin 379 TL. İlçede ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Rumelihisarı. Ortalama değerlerle Şişli’de ofisler 125 metrekare, kira bedeli 3.761 TL. Şişli’de ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Harbiye. Beyoğlu’nda ise ofislerin ortalama büyüklüğü 105 metrekare, ortalama kira bedeli 3 bin 136 TL. Beyoğlu’nda ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Tomtom Mahallesi.

ANADOLU YAKASI’NDA LİDER ATAŞEHİR
İstanbul Anadolu Yakası’nda ofis fiyatları en yüksek ilçeler sırasıyla Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar ve Kartal. Endeksa verilerine göre Ataşehir’de ofisler ortalama 98 metrekare ve ortalama kira 2 bin 486 TL. Ataşehir’de ofis kiralarının en yüksek olduğu mahalle Barbaros. Kadıköy’de ofislerin ortalama büyüklüğü 122 metrekare, ortalama kira 2 bin 829 TL. Kadıköy’de ofis kiralarının en yüksek olduğu semt Caddebostan. Ortalama değerlerle Üsküdar’da ofisler 100 metrekare ve kira bedeli 2 bin 444 TL. Kartal’da ise ofisler ortalama 88 metrekare büyüklükte, ortalama kira bin 800 TL. Kartal’da ofis kiralarının en yüksek olduğu bölge Kordonboyu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER