Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Ağaoğlu’ndan “Batıyor” Söylentilerine Sert Yanıt!

Ağaoğlu’ndan “Batıyor” Söylentilerine Sert Yanıt!

07 Ağustos 2018 Salı, 13:11:26
Ağaoğlu’ndan “Batıyor” Söylentilerine Sert Yanıt!
Ali Ağaoğlu, özellikle sosyal medyada hakkında çıkan “batıyor” yönündeki haberlere yönelik sert konuştu. Ağaoğlu, 4,2 milyar dolar borcu olduğunu iddia edenler için “Borcum varsa param da var. Varlıklarımın yüzde 3’ünü satsam borcumun hepsini öderim. Ben malıyla vedalaşmayı bilen bir insanım” diye konuştu…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Bodrum’da 1,2 milyon metrekare alan üzerinde geliştireceği dev projenin tanıtım toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, özellikle sosyal meydana hakkında çıkan “batıyor” haberlerine çok sert yanıt verdi. Ağaoğlu, sosyal medyada konkordato ilan edeceğine dair söylentileri anımsatarak, "Böyle bir şey yok. Belki en az borcu olan şirketlerdenim. Toplam borcumuz bilançomuzun yüzde 10'u bile değil." dedi.

CİDDİYE BİLE ALMIYORUM
Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak Türkiye’nin en güçlü ve köklü firmalarının başında geldiklerini belirten Ağaoğlu, “Hakkımda çıkan batıyor haberlerini ciddiye bile almıyorum. Borcum varsa ödeyecek borcum da var. Mallarımın yüzde 3’ünü, 5’ini satar borcumu kapatırım. 2016’da 1 TL bile kredi borcum yoktu. 2017’de ise Finans Merkezi projesi nedeniyle kredi kullandık ama bunu ödeyecek güce sahibim” dedi.

MALIMLA VEDALAŞMAYI BİLEN BİR İNSANIM
Ali  Ağaoğlu“Borcum varsa param da var, satar öderim. Malımla vedalaşmayı bilen bir insanım. Fiyatını buldumu ceketimi de dair her şeyi satarım. Malımla duygusal bağım yoktur.  Benim tek duygusal bağım ailemledir.” İfadesinde bulundu.
Son dönemde gayrimenkul sektörü ile ilgili çok spekülasyon olduğunu aktaran Aliağaoğlu, haberlerin kasıtlı şekilde olumsuz yapıldığını söyledi.

ÖLÜ SEVİCİ BİR TOPLUM OLDUK
Son dönemlerde başarıyı kıskanan bir toplum olduk diyen Ali Ağaoğlu, “Bir futbolcu ya da sanatçı dünya çapında başarı yakaladığında buna bir şeyler kondurmaya çalışıyoruz. İnşaatta da benim için de aynı şey oluyor. Tanınmış olmanın dezavantajları var. Sektörde olumsuz bir şey olsa hemen bana mal ediliyor. Başarıyı kıskanan, ölü sevici bir toplum olduk” dedi.

YANDIK BİTTİK DEMENİN ZAMANI DEĞİL YATIRIMA DEVAM
1981 yılından bu yana her krizden daha güçlü çıktıklarını ifade eden Ağaoğlu, “Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sıkıntılar var. Ama oturup ‘yandık bittik’ demiyoruz. Bu siyasetçinin işi. Biz her krizden güçlü çıktık. 2008 ve 2011 krizinde yaptığımız çıkışlar bunun bir kanıtıdır. Dünyada ticaret savaşlarının yaşandığı bir dönemde biz de oturup seyretmeyeceğiz, yatırımlara devam edeceğiz. Dere her zaman kütük getirmez. Gerekirse zarar edeceğiz ama istihdama ve ekonomiye katmadeğer sağlamaya devam edeceğiz.

TÜNELİN UCUNDA IŞIK VAR
Tüm sektörde olduğu gibi inşaat sektörünün de günlük güneşlik olmadığını ifade eden Ağaoğlu, “Hayatımız günlük güneşlik değil, öyle desem yalan olur. Tüm dünya bu durumda. Ama tünelin ucunda ışık var. Bu bize hata yapma lüksümüz yok. Tedbirlerimizi almalıyız. Özellikle devlet kamu harcamalarında tasarrufa gitmeli. ” dedi.

KASABI DA MANAVI DA MÜTEAHHİT OLDU
Dövizdeki yükselişe ilişkin de açıklamada bulunan Ağaoğlu, “Dövizdeki yükselişten dolayı geçen yıldan bu yana inşaata yüzde 20 ek maliyet geldi. Bu yüzde 20’lik artışı müteahhitler şimdiye kadar fiyatlarına yansıtmadılar. Kendi karlarından fedakarlık yaptılar. Ama bu böyle gitmez. Dönem sabır dönemi. Dayanabilen dayanabilecek. Tabiatın kuralı da bu zaten. Sektörde başı bozukluk var. Kasabı da manavı da cebinde 50 bin doları olan da müteahhit oldu. Bu süreçte bunlar ayıklanacak” şeklinde konuştu.

“FAİZDEN KAZANAN PARASINI HARCAMASIN BEKLESİNER ONLARI BODRUMDA EV SAHİBİ YAPACAĞIM”
Mevduat faizleri hakkında da görüşlerini bildiren Ağaoğlu, “Faizler yüksek. Parası olana iyi kazandırıyor. Ama kolay kazanan kolay harcanır. Harcamasınlar, beni beklesinler, onları Bodrum’da ev sahibi yapacağım” dedi.


Bodrum projelerini günün şartlarına göre yeniden revize ettiklerini belirten Ağaoğlu, “Bodrum projemiz 1,2 milyon metrekare alan üzerinde yükselecek. Bodrum’un kaderini değiştirecek bir proje. İlk önce A plus için planlamıştık ve bu projeye çok para ve emek harcadık fakat sonra projeyi günün şartlarına göre revize ettik. Çünkü Bodrum’da herkes A plusa ev yapıyor. Herkesin Bodrum’da ev sahibi olma hayali var ama erişim sıkıntısı da var. Biz Bodrum’da ev sahibi olmak isteyen her kesimi ev sahibi yapacağız” ifadesinde bulundu.

8 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Projenin 5 bin dönümlük ilk etabını 2019’un başında satışa çıkaracaklarını belirten Ağaoğlu, “Projenin arsasını 2004’te Net Holding’ten satın almıştım. Net Holding’in de sembolik bir hissesi var. 5 bin dönümlük 1.etabın yatırım maliyeti 3,4 milyar. Buradan 12-13 milyar TL hasılat bekliyoruz. Projenin tamamının yatırım maliyeti 8 milyar, toplam hasılat ise 20 milyar TL” dedi. Ağaoğlu, “Milli ve yerli bir adamım. Bodrum’da herkesin aksine TL ile satış yapacağım” şeklinde sözlerini tamamladı.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER