Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Bakan Kurum'dan Talimat: Millet Bahçeleri Çalışmaları Başlasın!

Bakan Kurum'dan Talimat: Millet Bahçeleri Çalışmaları Başlasın!

20 Temmuz 2018 Cuma, 10:07:06
Bakan Kurumdan Talimat: Millet Bahçeleri Çalışmaları Başlasın!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçeleri için çalışmaların bir an önce başlaması için talimat verdi. Bakan Kurum, ilk önce Atatürk Havalimanı arsasına yapılacak millet bahçesi projesi için çalışmaların başlamasını istedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelen Bakan Kurum'un bir diğer gündem maddesi ise kentsel dönüşümdü. Kurum, kentsel dönüşümün yoğunluk artmadan yapılması gerektiğine vurgu yaptı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçe belediye başkanları ve bürokratlarla bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde gayrimenkul sektöründeki sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapan Bakan Kurum'un bu kez gündeminde kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri vardı. Edinilen bilgiye göre Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı yerine yapılacak millet bahçesi için çalışmaların bir an önce başlaması için talimat verdi. İstanbul'da Esenler’de 2.5 milyon metrekarelik askeri alan ile Üsküdar’daki Validebağ Korusu’nun millet bahçesi haline getirilmesine karar verilirken Türkiye genelindeki 15 stadyum da millet bahçesine dönüştürülecek.

'YOĞUNLUK OLMADAN DÖNÜŞÜM'

Kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi alan Murat Kurum, yoğunluk artışı olmadan, yerinde dönüşüm yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Bakan Kurum İller Bankası, TOKİ VE KİPTAŞ gibi kurumların da sürece dahil olacağını ve gerektiğinde devreye gireceğini söyledi. Önümüzdeki günlerde kentsel dönüşümü hızlandıracak düzenlemelerin de devreye girmesi bekleniyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER