Anasayfa >

Sektörden Haberler >

"Avcılar Kent Planında AVM’lere Yer Yok"

"Avcılar Kent Planında AVM’lere Yer Yok"

05 Temmuz 2018 Perşembe, 10:46:10
Avcılar Kent Planında AVM’lere Yer Yok
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, esnaflıkla toplumu kalkındırma geleneğine bağlı olduklarını vurgulayarak kent imar planlarında AVM’lere yer vermediklerini söyledi. Benli, “Avcılar’ın planı,100 yıllık kentleşmesi AVM yönünde değildir” dedi…

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, ‘Esnaf Buluşması’nın açılışında konuştu. Hazırladıkları imar planlarının hiç birinde AVM yapılmasını ön görmediklerini belirten Benli, “Esnaflıkla toplumu kalkındıran geleneğe bağlı olduklarını” ifade etti.

“AVCILAR’IN PLANI,100 YILLIK KENTLEŞMESİ AVM YÖNÜNDE DEĞİL”
Avcılar’ın planı,100 yıllık kentleşmesi AVM yönünde değildir diyen Benli, “Avcılar’da insanların fark etmediği bir şey var. Birçok yerde büyük AVM’ler yapılıyor. Avcılarımız; AVM’lerin yapılması konusunda defansları olan bir ilçe. Bizim yeni yaptığımız imar planlarımız böyle. Mahallelerimizin imar planlarını yaptık. İstanbul Büyükşehir’e gönderdik. Burada daha fazla yeşil alan ayırıyoruz. Parklarımız aynı zamanda toplanma alanlarıdır. Ama bizim yaptığımız imar planlarında Yeşilkent’in, Firuzköy’ündahil olmak üzere AVM yoktur. Biz esnaflığın ne demek olduğunu bilen ve esnaflıkla toplumunu kalkındıran bir toplumuz. Orada herkes ekmek yer. Çoluk-çocuğunun rızkını çıkaran, topluma faydalı olan bunu da paylaştıran, yardımını yapan, zekatını veren esnafımızın daha çok olmasını istiyoruz. Bazı kaynakların sadece bir kanala akıtılmasını doğru bulmuyoruz. O nedenle de Avcılar’ın planı,100 yıllık kentleşmesi AVM yönünde değildir” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER