Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Limak Mersin’i “Golf” ta İkinci Belek Yapacak!

Limak Mersin’i “Golf” ta İkinci Belek Yapacak!

04 Temmuz 2018 Çarşamba, 12:48:53
Limak Mersin’i “Golf” ta İkinci Belek Yapacak!
Limak yurtdışındaki ilk oteli Limak Cyprus Deluxe Hotel’i n kapılarını açtı. Mersin’de golf turizmine büyük katkı sağlayacak iki yeni otelin de temelini attıklarını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Mersin’i golf turizminde ikinci Belek yapacağız dedi. İkinci yurtdışı otellerini de Makedonya’da yapacaklarını söyleyen Özdemir, hedeflerinin 5 yılda 10 bin yatak kapasiteye ulaşmak olduğunu belirtti.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Limak Holding, yurtdışındaki ilk otelini açtı. Kıbrıs’ın Bafra Turizm Bölgesi’nde 200 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Limak Cyprus Deluxe Hotel, Mayıs ayından bu yana misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

HEDEF 5 YILDA 10 Bİ YATAK KAPASİTEYE ULAŞMAK
Bin 300 yataklı Limak Cyprus Deluxe Hotel ile yatak kapasitelerinin 7 binin üzerine çıktığını belirten Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, hedeflerinin 5 yıl içinde yatak kapasitelerini 10 bine çıkarmak olduğunu söyledi.

Yedisi Türkiye’de olmak üzere Limak Cyprus Deluxe Hotel ile 8.otellerini açtıklarını belirten Özdemir, “İstanbul ve Ankara’da şehir otellerimiz, Antalya’da geniş konseptli otellerimiz ve Yalova’da da butik termal otelimiz var. Türkiye’deki otellerimizin yatak kapasitesi 6 bine yakın.  Limak Cyprus Deluxe Hotel ile yatak kapasitemiz 7 binin üzerine çıkacak” dedi.

MAKEDONYA VE MERSİN’DE YENİ OTEL
Yatırımlarını hız kesmeden devam edeceğini belirten Özdemir, Mersin Tarsus ve Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yeni bir otel yatırımına başladıklarını açıkladı.

ÜSKÜP’ÜN YÜZÜK TAŞI
İkinci yurtdışı yatırımlarını Makedonya’da yapacaklarını belirten Özdemir, “Makedonya’nın başkenti Üsküp’te şehir oteli yapacağız. 128 odalı ve 250 yatak kapasiteli 5 yıldızlı bir otel olacak. Makedonya Başbakanı bana “Üsküp’ün yüzük taşını aldınız” dedi. Çok kıymetli bir arazi. İçinde AVM, ticaret merkezi, rezidans ve otel olacak. Projenin maliyeti 250 milyon avro, sadece otelin maliyeti ise 25 milyon avro.

“MERSİN’İ İKİNCİ BELEK YAPACAĞIZ”
Mersin Tarsus’ta 2 yeni otelin temelini attıklarını söyleyen Özdemir, “Şu anda Mersin’de temelini attığımız ve golf turizmine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz iki otel yatırımız var. Golf turizmi denilince şu an akla ilk Belek geliyor. Devlet golf turizmindeki potansiyeli gördü ve yeni bir Belek yaratmak için Mersin’de 5 otel 3 golf sahası için start verdi. Projelerin ihalesi yapıldı. İnsanlar Belek dışında yeni yerler arıyor. Tarsus’ta yeni bir Belek olacak” dedi.

Mersin’deki otel projelerinin maliyetinin 300 milyon dolar olduğunu belirten Özdemir, projenin 100 yatak kapasiteye  ve 2 golf sahasına sahip olduğunu söyledi.

ADA’YA PARİS GELİYOR
Limak Cyprus Deluxe Hotel’in Mayıs ayından bu yana misafirlerini ağırlamaya başladığını belirten Limak Turizm Grubu Genel Koordinatörü Kaan Kavaloğlu, “Bayramda yüzde 100, şu anda ise yüzde 80 doluluk oranı ile hizmet veriyoruz. 28 Temmuz’da Paris Hilton’u ağırlayacağız. Hilton’un yaz programında yer alan 25 partiden biri otelimizde olacak. Dünyaca ünlü model ve DJ Paris Hilton 28 Temmuz Cumartesi akşamı otelimizde sahne alacak. Bunu kendi web sitesinde de duyurdu. Bu da Avrupa’nın tüm ilgisinin bir anda Kıbrıs’a yönelmesine neden oldu” dedi.

 

Limak Cyprus Deluxe Hotel, Kıbrıs’ın Bafra Turizm Bölgesi’nde yer alıyor. 200 bin metrekare alan üzerine kurulu olan otel 598 oda ve bin 338 yatak kapasite ile hizmet veriyor. Kıbrıs’ın en kapsamlı aqua parkına ev sahipliği yapan Limak Cyprus Deluxe Hotel, ultra her şey dahil konsepti ile hizmet veriyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER