Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu!

Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu!

27 Haziran 2018 Çarşamba, 16:59:21
Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu!
Yapı Kayıt Belgesi başvuru formu e-devlet üzerinden nasıl dolduruluyor? Yapı Kayıt Belgesi başvuruları ne zaman sona eriyor? Yapı Kayıt Belgesi nasıl alınıyor? Tüm soruların yanıtı haberimizde…

Kamuoyunda “imar barışı” olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları 8 Haziran’da başladı. Yapı Kayıt Belgesi başvuruları en son tarih 31 Ekim 2018. Başvuruların 31 Ekim’e kadar yapılması ve Yapı Kayıt Belgesi ücretinin 31 Aralık 2018’de kadar ödenmesi gerekiyor. Yapı Kayıt Belgesi başvuruları e-devlet üzerinde yapılabiliyor.

E-devlet yapı kayıt belgesi başvuru formu da açıldı. Başvuru yaparken yapı kayıt belgesi başvuru formunu çok dikkatli doldurmalısınız. Yanlış ya da eksik bilgi girmeniz durumunda yapı kayıt belgeniz iptal olabilir. Bu durumda ödediğiniz ücret de geri iade edilmiyor.

İmar barışı başvuru formuna yani yapı kayıt belgesi başvuru formuna e-devlet üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/cevre-ve-sehircilik-imar-barisi-kayit-basvurusu-ve-sorgulamasi adresine giriyoruz. Karşımıza “imar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması” çıkıyor. Öncelikle kimlik doğrulama işlemini yapıyoruz. Burada 5 seçenek sunuluyor.
1.    E-devlet şifresi
2.    Mobil imza
3.    Elektronik imza
4.    TC kimlik kartı
5.    Banka
5 seçenekten biri ile ilerliyoruz.

YAPI KAYIT BELGESİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER