Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İmar Barışı Ödemeleri İçin Son Gün Ne Zaman?

İmar Barışı Ödemeleri İçin Son Gün Ne Zaman?

13 Haziran 2018 Çarşamba, 13:48:30
İmar Barışı Ödemeleri İçin Son Gün Ne Zaman?
İmar barışı başvuruları 8 Haziran’da başladı. Başvurular 31 Ekim’de sona erecek. Başvuru gerçekleştikten sonra imar barışı bedeli ödenmesi gerekiyor. Peki imar barışı ödemeleri için son gün ne zaman? Yanıtı haberimizde…

İmar barışı başvuruları 8 Haziran’da başladı. Başvurular 31 Ekim 2018’e kadar devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Yapı Kayıt Belgesi almak için e-Devlet üzerinden başvuran yapı sahibi sayısının ilk üç günde 188 bin 571'e ulaştığını söyledi.

İmar barışı başvuruları için büro açarak yönlendirmek isteyenlere itibar edilmemesi gerektiği konusunda uyaran Özhaseki, "İstanbul'da 40 yerde bürolar açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sosyal tesislerini kullanıyoruz. Adresler belli. Vatandaşlar kendi ilçesinde memurlarımız vasıtasıyla müracaat edebilirler." diye konuştu.

İmar Barışı başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor.PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifresi ile "www.turkiye.gov.tr "adresine veya "e-Devlet" mobil uygulamasına giren vatandaşlar, burada yer alan kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya erişebiliyor. Söz konusu sayfaya giriş yapan yapı sahipleri, "İmar Barışı Başvuruları" bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlıyor.

8 Haziran’da başlayan imar barışı başvuruları 31 Ekim 2018’de sona erecek. Başvurularını gerçekleştiren yapı sahipleri sonrasında imar barışı bedelini ödemesi gerekiyor. Peki imar barışı ödemeleri için son gün ne zaman? İmar barışı ödemeleri için son gün 31 Aralık 2018.

Düzenlemede son başvuru günü 31 Ekim 2018 olarak belirlenirken, başvuru gerçekleştirildikten sonra ödenmesi gereken bedel de 31 Aralık 2018'e kadar yatırılabilecek. İmar barışına ilişkin detaylı bilgiye "imarbarisi.csb.gov.tr" adresinden ulaşılabiliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER