Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası 30 Haziran’a Uzatıldı!

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası 30 Haziran’a Uzatıldı!

12 Haziran 2018 Salı, 15:18:59
Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası 30 Haziran’a Uzatıldı!
15 Haziran’da sona ermesi planlanan “konutta yüzde 30 indirim kampanyası” 20 Haziran’a uzatıldı. GYODER, İnder ve Konutder önderliğinde 15 Mayıs’ta başlayan kampanya 41 firmanın 150’ye yakın projesini kapsıyor…

15 Mayıs’ta GYODER, KONUTTER VE İNDER önderliğinde başlatılan “Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyası”nın süresi uzatıldı. 15 Haziran’da sona erecek olan kampanya 30 Haziran’a kadar devam edecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, 41 firmanın katılımı ile 15 Mayıs’ta başlatılan kampanyayı tüketicinin yoğun ilgisinden dolayı kampanyanın süresini 30 Haziran’a uzattıklarını söyledi.

YÜZDE 20 İNDİRİMLİ KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kampanya ile orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sunduklarını belirten Yetgin, “Konut alıcılarının ilgisi sonucu, sadece 3 kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamları, bugün itibarıyla 6 milyar TL’ye ulaştı. Bu oranın yüzde 80 olduğunu varsayarak, diğer bankaları da eklediğimizde; bu kısa süre içinde toplam 8 milyarı bulan konut kredisi kullanıldığını söyleyebiliriz” dedi.

HEM VATANDAŞ HEM TÜRKİYE HEM DE SEKTÖR KAZANDI
Konutta yüzde 20 indirim kampanyasının hem vatandaşa, hem sektöre, hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunduğuna inanıyoruz  diyen Yetgin. “Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanları olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli. Ayrıca döviz kurunda yaşanan artışla birlikte yükselen maliyetlerin birçok projeyi etkilemesine rağmen, firmaların fiyatları sabit tutmasından dolayı bu dönem konut alanlar kazançlı çıkacak. Ev sahibi olmak isteyenler bu fırsatı değerlendirmeli çünkü yeni başlayacak projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün olmayacak. Tüm bu gelişmeleri değerlendirerek, daha fazla konut alınıcısının yararlanması amacıyla, GYODER, İNDER ve KONUTDER olarak aldığımız ortak kararla kampanyayı 30 Haziran Cumartesi gününe kadar uzatma kararı aldık” şeklinde konuştu.

HAREKETLİLİK SÜRECEK
Sektörde hareketliliğin devam edeceğini belirten Yetgin, "Gayrimenkul sektöründe işler durmaz, ihtiyaç tarafını hiçbir zaman göz ardı etmemek lazım. Bu ülkede 7,5 milyon konutun yenilenmesi şart. Önümüzdeki 15-20 yıl, yoğun bir şekilde bizim bu dönüşümü gerçekleştirmemiz gerekiyor" şeklinde sözlerini tamamladı.
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER