Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İmar Barışı Randevu Sistemi! İmar Barışı Başvuru Noktaları!

İmar Barışı Randevu Sistemi! İmar Barışı Başvuru Noktaları!

11 Haziran 2018 Pazartesi, 10:10:07
İmar Barışı Randevu Sistemi! İmar Barışı Başvuru Noktaları!
İmar barışı başvuruları 8 Haziran itibariyle başladı. İmar barışı başvuruları İstanbul’da 39 noktada yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü İmar Barışı Randevu Sistemi üzerinden kolaylıkla randevu alabilirsiniz…

Yaklaşık 13 milyon imar sorunlu yapıya çözüm olacak olan imar barışı başvuruları 8 Haziran’da itibaren başladı. Başvurular 31 Ekim’e kadar devam edecek.

İstanbul’da 39 ayrı noktada imar barışı başvuruları yapılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nden imar barışı randevusu olarak işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peki imar barışı randevu sistemi nasıl işliyor? Hemen yanıt verelim. Sistem oldukça kolay. İmar barışı kayıt başvurusu ve sorgulama işlemlerini turkiye.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. Siteye girdikten sonra kimlik doğrulama yöntemlerinden birini seçip sisteme giriş yapabiliyorsunuz. E-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı ya da banka seçeneklerinden seçerek “kimliği şimdi doğrula”yı seçiyorsunuz. Sonrasında istenilen bilgileri girerek imar barışı kayıt başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız!

İMAR BARIŞI RANDEVU ALMA
İmar barışı için İstanbul’da 39 noktadan başvurular kabul ediliyor. Peki imar barışı randevusu nasıl alınıyor. http://istibrandevu.csb.gov.tr adresine gidiyorsunuz. Buradan Tc kimlik numarasınız giriyorsunuz. Açılan sayfaya adınızı soyadınızı ve cep numaranızı giriyorsunuz ve randevu al diyorsunuz. Sonra açılan sayfada size en yakın şubeyi ve uygun tarihi seçiyorsunuz. Örnek Kadıköy/ 12-06-2018… randevu al diyorsunuz ve çıkan sayfada uygun bir saati seçip randevuyu onaylıyorsunuz.

İMAR BARIŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

İMAR BARIŞININ TÜM DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER