Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Tapu İşlemleri Notere Devrediliyor!

Tapu İşlemleri Notere Devrediliyor!

07 Haziran 2018 Perşembe, 13:33:57
 Tapu İşlemleri Notere Devrediliyor!
Tapu devir işlemleri notere devrediliyor. Konu hakkında bakanlar kurulunda sunum yaptıklarını söyleyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kurul tarafından prensipte uygun görüldüğünü belirtti…

Tapu işlemleri notere devrediliyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konu ile ilgili bakanlar kuruluna sunum yaptıklarını ve prensipte uygun görüldüğünü söyledi.

Maliye ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile teknik ayrıntıları da çalışacakların ifade eden Gül, “Bu konudaki yetkilerimizi de yine noterlerimize devretmeyi planlıyoruz." diye konuştu.

Türkiye Noterler Birliğinin birlik binasında gerçekleştirilen 47. Olağan Kongresi'nde konuşan Gül, noterliğin hukuki işlemlerin belgelendirilmesi ve bu işlemlere dair belgelerin düzenli saklanması göreviyle ihtilafların yargıya intikal etmeden çözümlenmesi, yargıya intikal edenlerin ise daha kolay sonuçlanması yönünde çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Gayrimenkul satış ve tescil işlemleri konusunda tapu devir işlemlerini noterlerimizin yapması hususunda Bakanlar Kurulunda sunum yaptık diyen Gül, “Bakanlar Kurulu nezdinde prensipte uygun görüldü. İnşallah seçimlerden sonra Maliye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlarımızla teknik ayrıntılarını çalışacağız. Bu konudaki yetkilerimizi de yine noterlerimize devretmeyi planlıyoruz." ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 07 Haziran 2018 Perşembe, 15:29 Tapu daireleri ne yapacak? Noterde yapılan en küçük bir işlemde fahiş paralar ödüyoruz vatandaş olarak.Özellikle mülk satışlarında noterlerin çıkaracağı faturaların da zar zor bir ev almak isteyen vatandaşın sırtına yükleneceği son derece açıkken ve tapu daireleri bu ışlemleri sağlıklı bir şekilde CEVAPLA
DİĞER HABERLER