Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İmar Barışı 2018 Başvuruları 8 Haziran’da Başlıyor!

İmar Barışı 2018 Başvuruları 8 Haziran’da Başlıyor!

04 Haziran 2018 Pazartesi, 14:13:36
İmar Barışı 2018 Başvuruları 8 Haziran’da Başlıyor!
13 milyona yakın yapıyı ilgilendiren imar barışı başvuruları 8 Haziran’da başlıyor. Başbakan Binali Yıldırım, imar barışı imarla ilgili tüm sorunları ortadan kaldıracak dedi…

Başbakan Binali Yıldırım imar barışı ile ilgili müjdeyi verdi. Yıldırım, 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar barışı başvurularının 8 Haziran’da başlayacağını söyledi.

Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “"13 milyona yakın hanenin, iş yeri konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yaptığımız düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu bir milat olacak. Bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyecek" diye konuştu.

İmar barışı yönetmeliğinin hazırlandığını ve bugün yarın yayınlanacağını belirten Başbakan Yıldırım, “ Cuma gününden itibaren vatandaşlarımız gerek E-Devlet kapısından gerekse de bulundukları şehrin, ilçenin çevre şehircilik müdürlüklerine, birimlerine müracaat etmek suretiyle bu işlemi yaptıracaklar” dedi.

31 EKİM SON GÜN
İmar barışı 2018 başvuruları için 31 Ekim 2018’in son gün olduğuna dikkat çeken Yıldırım, “Vatandaşlarımdan talebim, bir an önce müracaatı yapmalarıdır. Müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek. Bu nedenle mümkün olan en kısa zamanda müracaatlar yapılırsa bu şekilde Bakanlık çalışmaları devam edecek, yapı kayıt belgesini verecek ve daha sonra var olan mahrumiyetler ortadan kalkacak. Her türlü anlaşmazlığı çözüme kavuşturan reform niteliğinde tarihi bir düzenleme. Bir vatandaşın arazisine gidip haksız bir şekilde bina yaptıysanız ona çare yok. Bir de Çanakkale Şehitliği’nin korunması gibi alanların dışında bütün bu imarla ilgili sorunlar hallolmuş olacak” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER