Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İmar Barışı Yönetmeliği Bayramdan Önce Çıkacak!

İmar Barışı Yönetmeliği Bayramdan Önce Çıkacak!

01 Haziran 2018 Cuma, 14:36:21
İmar Barışı Yönetmeliği Bayramdan Önce Çıkacak!
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 13 milyon konutu ilgilendiren İmar Barışı yönetmeliğini bayramdan önce çıkarmayı planlıyor…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununa çözüm olacak İmar Barışı yönetmeliğini bayramdan önce çıkarmayı planlıyor.

Bir süre önce TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek yasalaşan İmar Affı 2018 düzenlemesinin usül ve esaslarının belirleneceği "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik"le ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yapılardaki imar ve iskan sıkıntısını çözerek yapıların tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak İmar Barışı düzenlemesinin uygulanacağı tarih ve başvuru detayları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkililerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

"Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik"le birlikte  düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuracağı noktalar, ödenecek bedelin hesaplanma yöntemi, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi ayrıntılar belirlenecek.

İmar Barışı ile ilgili vatandaşlar merak ettikleri soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sitesi, "www.csb.gov.tr" adresinden yetkililere sorabilecek. Gelen sorular, Bakanlık yetkililerince tasnif edilerek, cevaplandırılacak ve Bakanlık internet sitesinden yayınlanacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER