Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyasıyla 13 Günde 3 Milyarlık Gelir!

Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyasıyla 13 Günde 3 Milyarlık Gelir!

28 Mayıs 2018 Pazartesi, 10:40:42
Konutta Yüzde 20 İndirim Kampanyasıyla 13 Günde 3 Milyarlık Gelir!
15 Mayıs’ta start alan “konutta yüzde 20 indirim kampanyası” ile 13 günde 3 milyarlık gelir elde edildi. GYODER, İNDER VE KONUTDER öncülüğünde başlayan kampanya 15 Haziran’da sona erecek…

15 Mayıs’ta KONUTDER, İNDER VE GYODER öncülüğünde start alan “Konutta yüzde 20 indirim kampanyası” ile 13 günde 3 milyar TL’lik gelir elde edildi.

Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, "Kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, Şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor, firmalardan aldığımız bilgiye göre konutların üçte birinde 3 milyar liraya yakın gelir elde edilmiş" diye konuştu.

KAÇAN YATIRIMCI GERİ GELDİ
Kampanya ile yatırımcı kitlenin harekete geçtiğine dikkat çeken Elmas, "Uzun zamandır faizler yükse olduğu için yatırımcılar sektörden geri çekilmişti. Daha çok oturmak için konut alınıyordu. Şu anda hem oturmak hem de ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler harekete geçti" dedi.

ANADOLU’DAN YOĞUN TALEP
Anadolu'dan da İstanbul'a talep aldıklarını ifade eden Elmas, "Anadolu'daki projelerde satışlar daha hızlı oldu. Antalya, Denizli, Bursa, Kayseri, Ankara ve İzmir'de projeler yürüten firmalarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Biz bu kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, 9 milyar liraya kadar da potansiyelimizin olduğunu söylemiştik. Şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor, firmalardan aldığımız bilgiye göre konutların üçte birinde 3 milyar liraya yakın gelir elde edilmiş. Son derece mutluyuz. Kampanya sürecinde, vatandaşlarımız da uygun fiyatla konut sahibi olacaklar" diye konuştu.

“Konutta yüzde 20 indirim kampanyası” 15 Mayıs’ta İNDER, KONUTTER VE GYODER işbirliği ile başlamıştı. 41 firmanın 150’ye aşkın proje ile katıldığı kampanya 15 Haziran’da sona erecek.

Kampanya kapsamında peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim yapılırken ayrıca yüzde 5 peşin 120 ay yüzde 0,98 faizle taksit imkanı da sunuluyor.

YÜZDE 20 İNDİRİMLİ KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER