Anasayfa >

Sektörden Haberler >

150 Projede Yüzde 20 İndirim Kampanyası Bugün Başladı! Yüzde 5 Peşin Yüzde 0,98 Faizle!

150 Projede Yüzde 20 İndirim Kampanyası Bugün Başladı! Yüzde 5 Peşin Yüzde 0,98 Faizle!

15 Mayıs 2018 Salı, 12:33:17
150 Projede Yüzde 20 İndirim Kampanyası Bugün Başladı!  Yüzde 5 Peşin Yüzde 0,98 Faizle!
Hükümetin KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve bankaların faiz indiriminden sonra bir atak da sektörün 3 büyük kuruluşu Konutder, İnder ve GYODER’den geldi. 3 dernek çatısı altındaki 41 firma yaklaşık 150’yi aşkın projede yüzde 20 indirim fırsatı sunuyor. Üstelik yüzde 5 peşin yüzde 0,98 faiz imkanıyla…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Konutta seferberlik sürüyor. Hükümetin KDV indirimi ve tapu harcı indirimini bankaların konut kredisi faizlerindeki indirimi takip etti. Hükümetin ve bankaların ardından inşaat sektörünün 3 büyük kuruluşu İNDER, KONUTTER VE GYODER de harekete geçti. 3 dernek güçlerini birleştirdi. Dernek üyesi 41 firma 150’yi aşkın projede peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kampanyası başlattı. Buna göre yüzde 5 peşinat veriliyor, konut bedelinin 500 bin TL’lik kısmı için yüzde 0,98 faizle konut kredisi kullanılıyor kalan konut bedeli ise şirket bünyesinde vade farksız taksitlendiriliyor. Üstelik yüzde 20 indirim de yapılıyor.

“İKİ BÜYÜK ADIMA BİR ADIMLA KARŞILIK VERMEK İSTEDİK”
Hükümetin KDV indirimi ve tapu harcı indiriminin yanı sıra bankaların başlattığı konut kredisi faizlerindeki indirim kampanyasının sektöre büyük bir ivme katacağını belirten KONUTDER Başkanı Altan Elmas, bizler de bu iki büyük adıma bir adımla karşılık vermek istedik dedi.

15 HAZİRAN SON GÜN
Konutta yüzde 20 indirim kampanyasının 41 firmanın 150’ye aşkın projesini kapsadığını belirten Elmas, kampanyasının 15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında geçerliği olacağını söyledi.

HEDEF GENÇLER
Kampanya süresince konut fiyatlarını artırmayacaklarına dikkat çeken Elmas, hedeflerinin toplumun genç ve orta yaş kesimi olduğunu söyledi.

Elmas, “1 aylık bir kampanya. Kısıtlı sayıda ve markalı ürünleri böyle özel fırsatlarla gençlerimiz alma fırsatı bulacak. Bu fırsatı hızlıca değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

 “3 MİLYARLIK SATIŞ BEKLİYORUZ”
İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım ise 41 firma 150 projede toplam 3 milyar TL’lik bir satış beklentilerinin olduğunu söyledi.
GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin de “Bugüne kadar maliyet baskısı altında satış yapmaya çalışıyoruz. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Biz de bu kampanya ile bu zor süreçte sektöre katkı sağlamak istedik” diye konuştu.

"FAİZ İNDİRİMİ 200 BİN FAZLADAN KONUT SATTIRIR"
Toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Konutder Başkanı Altan Elmas, bankaların faiz indirimine dikkat çekti. Elmas, “Buradan özel bankalara seslenmek istiyorum. Geçmişte onlar da taşın altına elini koymuşlardı şimdi de desteklerini bekliyoruz. Bankaların konut kredisi faiz indirimine sadece iki özel banka destek verdi. Onlar da 60 ayla sınırladı. Bu bankalar da vadeyi 120 ay yapmalı, oluru budur. Eğer özel bankalar ve kamu bankaları faiz indirimini yılbaşına kadar sürdürebilirlerse bu 200 bin fazladan ek konut sattırır. Bu da 20-30 milyar TL’lik bir büyüklük demek ki büyük bir döngü sağlar” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER