Anasayfa >

Sektörden Haberler >

TMSF Başkanından Dumankaya ve Fi Yapı Mağdurlarını Sevindirecek Açıklama!

TMSF Başkanından Dumankaya ve Fi Yapı Mağdurlarını Sevindirecek Açıklama!

08 Mayıs 2018 Salı, 17:13:37
TMSF Başkanından Dumankaya ve Fi Yapı Mağdurlarını Sevindirecek Açıklama!
TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Dumankaya ve Fi Yapı’daki mağduriyetleri gidermek için çalışmaların son aşamasına geldiklerin söyledi. İki grupta toplam 8 bin mağdurun olduğuna dikkat çeken Gülal, bununla ilgili seçimden önce aksiyon alacaklarını müjdeledi..

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Dumankaya ve Fi Yapı’da mağduriyetleri gidermek için çalışmaların son aşamasında olduklarını söyledi.

İki grupta da ciddi mağduriyetlerin olduğunu belirten Gülal, “Dumankaya’da ve Fi Yapı’da, A, B ve C planlarımızı yaptık, son aşamadayız” dedi.

SEÇİM ÖNCESİ AKSİYON ALACAĞIZ
Gülal; “ ‘Bizi en fazla yoran inşaat şirketlerimizdir. Ciddi mağdur arkadaşlarımız var. Ben, başladığım andan itibaren bütün konsantrasyonum bunu üzerindeydi, bu mağduriyetleri nasıl çözeriz diye. A, B ve C planlarımızı yaptık, son aşamadayız. İnşallah seçim öncesi bu mağduriyetlerle alakalı bir aksiyon almış olacağız ve o mağduriyetleri de gidermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

8 BİN MAĞDUR
Dumankaya ve Fi Yapı’da 8 bin mağdurun olduğuna dikkat çeken Gülal, Dumankaya'da yarım kalan 4 proje var, toplamda iki grupta 8 bin  mağdur var.  Mağduriyeti gidermek için çalışmaların sonuna geldik. Yarım kalan bu inşaatlarla ilgili attığımız bu adımda sorun olursa B planımız var, her halükarda seçim öncesi aksiyon alacağız” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER