Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Tapusu Olmayana Yapı Kayıt Belgesi Geliyor!

Tapusu Olmayana Yapı Kayıt Belgesi Geliyor!

23 Nisan 2018 Pazartesi, 14:11:47
 Tapusu Olmayana Yapı Kayıt Belgesi Geliyor!
Hükümetten tapusu olmayana müjde. Yeni düzenleme ile birlikte tapusu olmayana yapı kayıt belgesi verilecek. İlgili düzenleme bir hafta içinde mecliste görüşülecek…

Hükümet binlerce ev sahibini ilgilendirecek yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Hükümet tapusuz yapı mağduriyetini gidermek için Yapı Kayıt Belgesi verecek. İlgili düzenlemenin bir hafta içinde Mecliste görüşülmesi planlanıyor. Bu kapsamda 16 milyon taşınmaza Yapı Kayıt Belgesi verilecek.

YAPI KAYIT BELGESİ NASIL ALINACAK? DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Yeni düzenleme ile birlikte yapıların yüzde 60'ını oluşturan konut ve dükkan gibi taşınmazların imar tapusu yerine yalnızca arsa payı tapusu olması sebebi ile yaşanan sorun da bu şekilde çözülmüş olacak.

26 MİLYON BAĞIMSIZ BİRİMİ İLGİLENDİRİYOR
Hazırladıkları Yapı Kayıt Belgesi çalışmasının yaklaşık 25-26 milyon civarında bağımsız birimin yüzde 60'ını ilgilendirdiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Vatandaşlar bu yapılarını bize bildirdikten sonra belli bir ücreti ödeyecek" dedi.

Yapı Kayıt Belgesi çalışmasının bir hafta içinde meclise geleceğini ifade eden Özhaseki, şu anda 13 milyon bağımsız birimin devletle ihtilaflı olduğunu söyledi.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER