Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Göktürk’te 2B’lere İlave İmar Müjdesi!

Göktürk’te 2B’lere İlave İmar Müjdesi!

17 Nisan 2018 Salı, 17:14:53
Göktürk’te 2B’lere İlave İmar Müjdesi!
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Göktürk 2B imar planı ile ilgili, küçük parsel sahiplerini korumak adına ilave imar verdiklerini açıkladı…

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Göktürk’te 2B müjdesi verdi. Başkan Aydın, 2B’lere küçük parsel sahiplerini korumak adına ilave imar verdiklerini söyledi.

 Aydın, "1.1 emsalle 5 kat imar planlarımızı çıkardık. Mesela orada küçük parsel sahiplerini koruduk. Göktürk 2B'ler için söylüyorum eğer 500 metreden küçük parseller bir araya gelip bin metre ya da 2 bin metreye kadar bir alan oluştururlarsa yani dört tane 500 metre bir araya geldi 2 bin metre yaptı bunlara yüzde 5 ilave imar artışı veriyoruz. 2 bin metre ile 5 bin metre olursa yüzde 10 veriyoruz. 5 bin metreden fazla bir araya gelirlerse yüzde 15 ilave imar artışı veriyoruz. Buradaki amaç küçük parsellerimizi korumak. Küçük parsel sahiplerimizi dop kesintisinden sonra onların mağdur olmalarını engellemek. Dolayısıyla birleşime teşvik etmek. Arada yapı yapılmayacak şekilde kalmasını engellemek. Sağ yapıldı sol yapıldı başkanım ben kaldım dedirtmemek. Bu parseller birleştiği takdirde bunlara imar artışı veriyoruz" dedi.

800 VATANDAŞA TAPULARI VERİLDİ
Göktürk'te 800 vatandaşa tapularını verdiklerini belirten Başkan Remzi Aydın, "Göktürk 2B planlarımızda birkaç yıldan beri bekleyen planlardı. Geçen günlerde tapularımızı dağıttık. Yaklaşık 800 vatandaşın yaklaşık bin dönüme yakın arazi, dört bölgeye ayırdık ve bu 4 bölgede yaklaşık 800 tapumuzu vatandaşımıza dağıttık" ifadesinde bulundu.

SIKINTI BİTTİ
Herhangi bir sıkıntının kalmadığını vurgulayanBaşkan Aydın, "18 uygulamasını bitirdik. Planları bitirdik, artık herhangi sıkıntımız yok. İsteyen her vatandaşımıza bugün ya da yarın müracaat ettiğinde inşaat ruhsatını veriyoruz. Çok net. Herhangi bir sıkıntımız yok. Tabi burada Göktürk 2B planlarımız, gerçekten modern şehircilik olması anlamında geniş caddeleri, yeterli okulları, camileri, parkları, spor alanları, otoparklı binalarıyla gerçekten Göktürk'ümüzün aslında bütün İstanbul'umuzun özlediği daha modern yaşama, daha şehir şartlarını oluşturan bir mimari ve imar planı uygulamasıyla inşallah başlayacak" dedi.

HİÇBİR VATANDAŞIN ARSASI KONUT ALANI DIŞINDA KALMADI
Hiçbir vatandaşın arsasının konut alanı dışında kalmadığının altını çizen Başkan Remzi Aydın, " Tüm vatandaşlarımızın arsasını konut arsası olarak ürettik. Hiçbir vatandaşımızın arsası okul alanında değildir. Hiçbir vatandaşımızın arsası yolda kalmamıştır. Hiçbir vatandaşımızın arsası park alanında, spor alanında kalmamıştır, kalmayacaktır. Başkanım benim arsam buradaydı ama elli metre otuz metre kırk metre sağdan soldan vermişsiniz o olabilir. Çünkü okul alanları oluşturduk. Yaklaşık beş tane okul alanımız var. Spor alanları oluşturduk. Yollar oluşturuldu. Camiler yapıyoruz. Pazar yerleri yapıyoruz. Tabi ki bunların yapılması arsadan kesilen yerlerle olacak" şeklinde konuştu.

İMAR TRANSFERİ
Başkan Remzi Aydın, "Özellikle Orman Sokağımızda dar bir şerit bir alan var. Oradaki vatandaşlarımızın parselleri dar. Orada bina yapılamıyor. Biz onların da mağdur olmasını engelleyecek şekilde İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile anlaşarak çok özel bir plan notu koydurduk plana. Bu vatandaşlarımız orada bina yapamıyorlar ama buradaki hakları neyse istedikleri başka yere transfer etme hakları var. Orada herhangi bir müteahhitle, parsel sahibiyle anlaşarak yapabilecekleri imar hakkını taşıyabilecekler ve taşıdıkları yerde bu hakkı kullanabilecekler. Bu da vatandaşlarımızın mağduriyetine engel olacak imar transferi hattı getirecek çok güzel bir uygulama. Vatandaşlarımız detaylı bilgi almak isterlerse plan ve proje müdürlüğüne müracaat etsinler. Arkadaşlarımız onlara gereken detaylı bilgiyi verecekler” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER