Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Temaşehir 42.Cadde Gayrimenkul Yatırım Fonu Görücüye Çıktı

Temaşehir 42.Cadde Gayrimenkul Yatırım Fonu Görücüye Çıktı

12 Nisan 2018 Perşembe, 14:05:14
Temaşehir 42.Cadde Gayrimenkul Yatırım Fonu Görücüye Çıktı
Temaşehir Konya projesi kapsamında yer alan Temaşehir 42. Cadde Gayrimenkul Yatırım Fonu ile halka arz edilecek. Fonun gerek yurtiçi gerekse de yurtdışında yoğun ilgi görmesi bekleniyor…

emlak Konut GYO güvencesiyle Torkam İnşaat tarafından Konya’da hayata geçirilen Temaşehir Konya projesi kapsamında yer alan Temaşehir 42.Cadde gayrimenkul yatırım fonu ile halka arz ediliyor.
Büyüklüğü 130 – 150 milyon TL arasında olan Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun yönetimi, fonun kurucusu olan Global MD Portföy Yönetimi tarafından yapılacak. Proje danışmanlığını BYY Finans ve Refina şirketlerinin yaptığı Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu; emlak konut’un yatırımcı olarak yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.


Kurulacak fonda Emlak Konut GYO yüzde 10,5, Torkam İnşaat yüzde 24,5 ve Global Menkul Değerler yüzde 5 olmak üzere toplamda yüzde 40 oranında çekirdek yatırımcı olarak ortak olacak.   Fonun kalan yüzde 60’lık bölümü ise yerli ve yabancı yatırımcılara sunulacaktır.

Temaşehir 42.Cadde Gayrimenkul Yatırım Fonu her yıl yatırımcılarına kira getirilerinden oluşan kar payı dağıtacak. Yurtiçindeki yatırımcıların yanı sıra Körfez ülkeleri, ABD, Avrupa ve Uzakdoğu’daki yatırımcılardan da büyük ilgi görmesi beklenen fonun, kira getiren bir yatırım stratejisine sahip çıkış senaryosu da bulunan süreli bir fon olmasının da ilgiyi artıracağı öngörülüyor.


 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER