Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Etiler Polis Yüksekokulu Arazisi Kiptaş’ın Oldu

Etiler Polis Yüksekokulu Arazisi Kiptaş’ın Oldu

04 Nisan 2018 Çarşamba, 14:49:52
Etiler Polis Yüksekokulu Arazisi Kiptaş’ın Oldu
İBB Etiler Polis Yüksekokulu arazisini bugün ihaleye çıkardı. İhale sonucu 31 bin 885 metrekare arsa 1 milyar 388 milyon 520 bin TL’ye Kiptaş’a satıldı…

İstanbul'un kıymetli arazilerinden Etiler’deki Polis Yüksekokulu arazisi bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ihale ile satışa çıkarıldı.

Hasılat paylaşımı usulü ile ihaleye çıkan 31 bin 885 metrekarelik araziyi ihale sonucu 1 milyar 388 milyon 520 bin TL’ye kiptaş satın aldı. Bu rakamda İBB’nin payı ise yüzde 52,20…

Kiptaş, Etiler Polis Yüksekokulu arazisi üzerinde AVM, rezidans ve otel karmasından oluşan bir proje yapacak. İnşaat alanı 2.5 emsal ile 100 bin metrekareye çıkan arazide yükseklik sınırı da serbest bırakılmış durumda.

İstanbul Etiler Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve bunlara bağlı 12 şube müdürlüğü 10 Aralık 2014’te Bakanlar Kurulu kararı ile kapatılmıştı. Okulu da kapsayan bölge Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Afet Riski Altındaki Alanlar statüsü almıştı. Sonrasında okul Çatalca’ya taşınmış ve arazisi polis lojmanları yapılması karşılığında İBB’ye devredilmişti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER