Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Anahtar Teslim Konut Ne Demek?

Anahtar Teslim Konut Ne Demek?

03 Nisan 2018 Salı, 14:21:18
 Anahtar Teslim Konut Ne Demek?
Anahtar teslim konut ne demek? Anahtar teslim konutun avantajları neler? Tüm sorusunun yanıtını detayları ile haberimizde görebilirsiniz…

Son yıllarda konut satışlarında “yap-sat” modeli trend olmaya başladı. Bir diğer adıyla maketten satış. Makette satışın birçok avantajı olsa da dejavantajı da yok değil. Eğer garantici bir alıcıysanız ve sürprizlere açık değilseniz “anahtar teslim konut” tam size göre. Peki nedir bu anahtar teslim konut? Hemen yanıt verelim; anahtar teslim konut söz konusu konutun ya da dairenin tüm masraf ve işlerin eksiksiz tamamlanarak alıcıya teslim edilmesidir. Bir diğer tanımla oturuma hazır konut da diyebiliriz. Yani burada maketten satış gibi bir sürprizle karşılaşmazsınız. Ne gördüyseniz onu alırsınız.

Anahtar teslim konutun avantajlarını şöyle sıralayabiliriz; öncelikle projenin zamanında bitip bitmemesi kaygısı yoktur. Böylelikle son zamanlarda sayısı giderek artan “konut mağdurları” arasına girmekten de kurtulmuş olursunuz.

Bir diğer avantajı da hemen taşınır durumda olması. Eğer kiracıysanız anahtar teslim konut yani hemen teslim konut tam size göre. Çünkü bir taraftan kira öderken diğer taraftan da kredi borcu yükü altına girmezsiniz. Yeni evinize taşınarak sadece kredi borcuna odaklanabilirsiniz. Böylelikle kira derdinden de kurtulursunuz. Yine eğer yatırım için aldıysanız satın aldığınız konuttan hemen kira getirisi elde edebilirsiniz.

Anahtar teslim konutta bir sürprizle karşılaşmanız neredeyse imkansız. Türk insanı alışveriş yaparken görmek ister, dokunmak ister… Burada ne gördüyseniz onu alırsınız.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER