Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konutta Önce Kirala Sonra Satın Al Modeli Stok Eritecek

Konutta Önce Kirala Sonra Satın Al Modeli Stok Eritecek

13 Mart 2018 Salı, 14:46:51
Konutta Önce Kirala Sonra Satın Al Modeli Stok Eritecek
Konutta “Önce dene sonra satın al” modeli sektörde ilgi gördü. Uygulama ile birlikte yaklaşık 800 bine yakın konut stoğunun erimesi bekleniyor…

Konutta “önce dene sonra satın al” modeli inşaatçılara umut oldu. Sistem ile yaklaşık 800 bine yakın stoğun erimesi bekleniyor.

Model ile satın almak istediğiniz evi önce kiralayarak 1 yıl test ediyorsunuz. Bir yılın sonunda eğer evi beğenirseniz satın alıyorsunuz ve ödediğiniz kira evin bedelinden düşülüyor. Beğenmezseniz evi boşaltıyorsunuz.

Türkiye’de konut stoğu yaklaşık 800 bini gördü. Arz talep dengesi arasındaki fark giderek açılıyor. Durum böyle olunca inşaat firmaları da konut stoğunu eritmek için farklı arayışlara girdi. Firmalar umudu “önce dene sonra satın al” sisteminde buldu.

"Önce kirala sonra satın al ev" modeli ilgili değerlendirmede bulunan Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, sistemin konut stoklarını eritmede etkili olacağını söyledi.
Binlerce ev arasından satın alacağınız konuta karar vermenin eskisinden daha zor olduğuna dikkat çeken Özlü, bu yeni sistemin henüz inşaat firmaları tarafından karşılık bulmadığını ifade etti.

ALICA BEKLEYEN KONUTLARA GÜN DOĞDU
“Önce dene sonra satın al” modeli ile alıca bekleyen konutlara gün doğdu diyen Özlü, bunun ev almakta kararsız olan binlerce kişiye etkili çözüm sunacağını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER