Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Evsizler İçin 38 Bine 3 Boyutlu Basılabilir Konut

Evsizler İçin 38 Bine 3 Boyutlu Basılabilir Konut

13 Mart 2018 Salı, 14:25:23
 Evsizler İçin 38 Bine 3 Boyutlu Basılabilir Konut
ABD’li bir girişimci dünyadaki yaklaşık 1 milyar evsizin barınma sorununa çözüm olacak 3 boyutlu basılabilir konut modelini üretti. Yaklaşık 10 bin dolara mal olan evler 12 saatte inşa ediliyor…

ABD’li bir girişimci dünyada yaklaşık 1 milyar evsiz insanın barınma sorununa çözüm olacak yeni bir konut modeli üretti.

“3 Boyutlu Basılabilir Evler” düşük maliyetiyle barınma sorununa çözüm olacak. Yaklaşık 10 bin dolara mal olan 3 boyutlu basılabilir evlerin 60 metrekareliği 12 saat ile 24 saat arasında sıfırdan inşa edilebiliyor. Evler çimento harcıyla düşük maliyete inşa ediliyor.

Uygulamayı üreten ABD'nin Teksas eyaletinde yeni kurulan ICON adlı şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Vulcan tipi endüstriyel printer ile basılan konutun yaklaşık 10 bin dolara mal olduğunu ve maliyeti 4 bin dolar civarına düşürmeyi amaçladıklarını söyledi.

"New Story" (Yeni Hikaye) adlı dünya genelinde ihtiyaç sahipleri için konut çözümleri geliştiren sivil toplum örgütüyle iş birliği yapan şirket, söz konusu yöntemle gelecek yıl El Salvador'da evsizler için 100 konut inşa etmeyi hedefliyor.

Dünya Doğal Kaynaklar Enstitüsüne bağlı Ross Sürdürülebilir Şehirler Merkezinin raporuna göre, dünyada 1,2 milyar insan yetersiz barınma koşullarında yaşıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER