Anasayfa >

Sektörden Haberler >

İstihale İle Gayrimenkulde Açık Artırma Dönemi Başlıyor

İstihale İle Gayrimenkulde Açık Artırma Dönemi Başlıyor

13 Mart 2018 Salı, 12:29:10
İstihale İle Gayrimenkulde Açık Artırma Dönemi Başlıyor
İstihale ile Türkiye’ye geldi. İstanbul’da konut fiyatlarında balon olduğuna dikkat çeken İstihale Kurucusu Tyla Angelis, açık artırma sistemi ile gayrimenkul sektöründeki balon fiyatlara engel olmayı hedeflediklerini söyledi...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

İngiliz girişimci Tyla Angelis, İngiltere’de yaygın olarak uygulanan “gayrimenkul sektöründe açık artırma” sistemini İstihale ile Türkiye’ye getirdi. İlk açık artırma ise 10 Mayıs'ta yapılacak.

Türkiye’de gayrimenkulün el değiştirmesinin klasik yöntemlerle yapıldığını ve bunun aylarca sürdüğüne dikkat çeken İstihale Kurucusu Tyla Angelis, hedef kitlelerinin mülkünü hızlı satmak isteyen mülk sahiplerini olduğunu söyledi.

BOLAN FİYATAR
İstanbul’da konut fiyatlarında balon olduğunu vurgulayan Angelis, konut satışlarında emlakçıların talep ettiği yüksek komisyon oranları  ve usulsüz satışların da sektörde yapay fiyatların oluşmasına neden olduğunu söyledi.

İstihale’de yüzde 2 standart komisyon oranının uygulanacağını belirten Angelis, yüzde 2’lik standart komisyon oranı ile herkese açık müzayede ortamında şeffaf bir satış yapacaklarını ifade etti. Angelis, böylelikle gayrimenkul sektöründeki balon fiyatlara da engel olacaklarını vurguladı.

DOĞRU FİYATLI ÜRÜN BİR GÜNDE SATAR
Açık artırma sisteminin son zamanlarda duraklayan gayrimenkul satışlarına katkı sağlayacağını belirten Angelis, bu sistem ile doğru fiyatlı tüm ürünlerin bir günde satılabileceğini vurguladı.

Arap, İsveç, İngiliz ve Türk müşterilerine satış yapmayı hedeflediklerini dile getiren Angeles, İstanbul’dan sonra Ege ve Akdeniz’e de gitmeyi planladıklarını söyledi. Angeles, sistem kapsamında hem sıfır hem de ikinci el konut satışları yapacaklarını etti.

Gayrimenkul sektöründe açık artırma sisteminin Londra’da yıllardır uygulandığını ve çok pozitif sonuçlar alındığına dikkat çeken Angelis, Londrada bu işi yapan 80 şirketin bulunduğunu ve 21 milyar TL’lik satış hacminin olduğunu belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER