Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Kira Tahliye Taahhütnamesi Örneği

Kira Tahliye Taahhütnamesi Örneği

06 Mart 2018 Salı, 17:58:52
Kira Tahliye Taahhütnamesi Örneği
Kira tahliye taahhütnamesi örneğini detayları ile haberimizde görebilirsiniz…

Kira tahliye taahhütnamesi örneğinden once kira tahliye taahhütnamesi nedir sorusuna yanıt verelim.

KİRA TAHLİYE TAAHHÜTNAMESİ NEDİR?
Kiracının kiraladığı evden ya da işyerinden çıkacağını bildirmesi gerekiyor. İşte buna kira tahliye taahhütnamesi deniliyor.

6570 sayılı 'Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun'da tahliye şartları hususunda belirtilen noktaların sınırlı kalması sebebiyle kiracının kendi isteğiyle ayrılma talebini, yazılı beyan usulü olan tahliye taahhütnamesi ile yapar.

Kiracı tahliye taahhütnamesi kiracı ile mal sahibi arasında yaşanacak olan problemlerin de önüme geçer. Bu şekilde kiracı yasal bir şekilde evi ya da işyerini boşaltmış olur.

Tahliye taahhütnamesi kesinlikle ve kesinlikle kira sözleşmesinin imzalanmasından sonra alınmalıdır. Eğer kiracı tahliye taahhütnamesini sözleşme ile birlikte aldıysanız ve kiracı bunu Kabul etmiyorsa bu geçersiz sayılır. O nedenle tahliye taahhütnamesini sözleşmeden sonra almanız büyük önem taşıyor. Çünkü yargıtay kira sözleşmesi ile birlikte alınan tahliye taahhütnamesini kiracının mecbur akldığı için imzaladığını Kabul ediyor.

kİRA TAHLİYE TAAHHÜTNAMESİ ÖRNEĞİ

TAAHHÜT EDEN(KİRACI)
ADI SOYADI                : .........................................................
TCKİMLİKNO                : .........................................................

MAL SAHİBİ (KİRALAYAN)
ADI SOYADI                : .........................................................
TCKİMLİKNO                : .........................................................

TAHLİYE EDİLECEK
MECURUN ADRESİ            : ..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

TAHLİYE TARİHİ                :........../........./.............

Halen kiracı olarak kullanmakta olduğum yukarıda yazılı adresteki taşınmazı hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmadan kayıtsız ve şartsız olarak 6570 sayılı gayrımenkul  kiraları hakkındaki kanunun 7. maddesi A bendi gereğince yukarıda belirtilen tarihte tahliye edeceğimi boş ve sağlam olarak adı geçen mal sahibinin icrai takibata geçerek yapacağı bilumum masrafları ve tahliyeyi geciktirmemden dolayı uğrayacağı zarar ve ziyanları hiçbir ihtar, ihbar ve hükme gerek kalmadan derhal nakden ve peşinen ödeyeceğimi beyan kabul ve taahhüt ederim.


TAAHHÜT TARİHİ            :......../......../.............


TAAHHÜT EDEN                : ........................................................


İMZASI                    :


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 07 Mart 2018 Çarşamba, 21:39 Kirada olan 4.daireli 4.katlı evimi satmak istiyorum kiraçılar evin içini müşterilere ğösterbmiyor ne yapmam lazım CEVAPLA
Misafir - 08 Mart 2018 Perşembe, 09:13 Günaydın. Daha önceden kiracıdan randevu almak şartıyla evi müşterilere gösterebilirsiniz. Kiracının da buna izin merkesi gerekiyor yasal olarak. Ama dediğim gibi daha önceden kiracıdan randevu almanız gerikiyor.
DİĞER HABERLER