Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Bahçeşehir Gölet Alanı İmar Hakkını Kaybetti

Bahçeşehir Gölet Alanı İmar Hakkını Kaybetti

06 Şubat 2018 Salı, 12:08:17
Bahçeşehir Gölet Alanı İmar Hakkını Kaybetti
Bahçeşehir Gölet alanında hayata geçirdiği Bahçeşehir Park Cadde projesi ile eleştirilere maruz kalan Atmaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Gölet’in değişen imar planı ile birlikte iddia edildiği gibi ticarete açılmadığını söyledi. Atmaca, proje alanında daha sonra hak sahiplerinin herhangi bir plan değişikliği yapmaması için tapuya şerh koydurduklarını ve böylelikle alanın imar hakkının olmayacağını söyledi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Bahçeşehir Gölet alanında hayata geçirdiği Bahçeşehir Park Cadde projesi ile eleştirilere maruz kalan Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, Bahçeşehir Gölet’inde değişen imar planına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yeni imar planı ile birlikte gölet alanının iddia edildiği gibi ticarete açılmadığına dikkat çeken Adem Atmaca, “Bu plan değişikliği zaten yapılması gereken bir şeydi. Daha öncede inşaat yapımına izin veren bir plan vardı. İddia edildiği gibi Gölet alanı ticarete açılmadı. Yeni planla birlikte sadece cafe, büfe gibi hafif ticari birimler yer alabilecek. Yani burada yapılabilecek şeyler sınırlı” dedi.  Yeni planla birlikte yükseklikte de bir değişiklik olmadığına dikkat çeken Atmaca, “Daha önce yükseklik 6.5 metreydi yeni planda da aynı şekilde kaldı” diye konuştu.

İMAR HAKKINI KAYBETTİ
Başakşehir Belediyesi ile hasılat paylaşımı modeli ile hayata geçirdikleri Bahçeşehir Park Cadde projesi alanında daha sonra da bir plan değişikliği olmaması için tapuya şerh koydurduklarını belirten Atmaca, “Bizden bugün dükkan satın alan hak sahipleri daha sonra birleşip burada başka bir proje yapmak isteyebilirler. Bunun önüne geçmek için yani herhangi bir plan değişikliği yapılmaması için tapuya şerh koydurduk. Artık proje alanının imar hakkı olmayacak” dedi.

HUKUKA AYKIRI HİÇBİR ŞEY YAPMADIK
Bahçeşehir’de bugüne kadar 5 projede yaklaşık 2 milyar TL’lik yatırıma imza attıklarını belirten Atmaca, “Biz hukuka aykırı hiçbir şey yapmadık. Aksine hukuki karar çıktıktan sonra aksiyon aldık.  Daha önce projemiz iki kez durduruldu.  Birinde 2 ay ikincisinde ise 15 gün inşaatı durdukduk. Hukuki karar çıkar çıkmaz da aksiyon aldık. Biz gölet alanına bir çivi bile çakmadık, çakmayacağız da” diye konuştu.

240 MİLYO TL’Lİ YATIRIM
Bahçeşehir Park Cadde projesinin arsasını Başakşehir Belediyesi’nden ihale ile aldıklarını belirten Atmaca, Projenin toplam yatırım maliyeti 103 milyon+KDV belediye payı ile birlikte 240 milyon TL olduğunu ifade etti.

YÜZDE 70’İ SATILDI
Eleştirilere maruz kalan Bahçeşehir Park Cadde projesinde satışın yüzde 70’inin tamamlandığını belirten Adem Atmaca, 120 bağımsız birimden oluşan projenin bu yıl Ağustos ayında hizmete açılacağını söyledi.  Atmaca, projede ağırlıklı olarak yeme içme alanlarının yer aldığını belirtti.

METREKARESİ 15 BİN TL’DEN BAŞLIYOR
Bahçeşehir Park Cadde projesinde metrekare birim fiyatlarının 15 bin TL ile 17 bin TL arasında değiştiğini söyleyen Atmaca. Bahçeşehir Park projesinde yer alan konutların fiyatlarının ise 1 milyon 600 bin TL’den başlangıç gösterdiğini belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER