Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Yeşilyurt’a Fener İskelesi Geliyor

Yeşilyurt’a Fener İskelesi Geliyor

19 Ocak 2018 Cuma, 09:54:39
Yeşilyurt’a Fener İskelesi Geliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bakırköy’de Yeşilyurt Fener İskelesi yapacak. Detaylar haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü, Bakırköy’de Yeşiilyurt Fener İskelesi yapacak. Projenin ÇED süreci başladı.

Yeşilyurt Fener İskelesi projesi 950 bin TL yatırımla hayata geçirilecek. Bakırköy sahilinde planlanan proje dolgu ve suiçi betondan oluşacak.

Yeşilköy Fener İskelesi proje alanının tamamı kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında, mülkiyeti devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan alanda gerçekleştirilecek. Fener İskelesi kıyıya paralel yapılacak deniz içerisinde -15 metre derinliğinde yapılacak iskele toplam 35 metre uzunluğunda “T” şeklinde inşa edilecek.

 275 metrekare alan üzerinde konumlanan olan Yeşilyurt Fener İskelesi tamamlandığında Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait araçların ve personelin o noktada bulunan deniz fenerine deniz yoluyla ulaşımını sağlayacak. İskele ticari amaçlı kullanılmayacak ve sadece iskele üzerinden personeli alacak.

Yeşilyurt Fener İskelesinin proje alanının tamamı kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında, mülkiyeti devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan alanda gerçekleştirilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER