Anasayfa >

Sektörden Haberler >

“Araba Kullanırken Bile Ehliyet İsteniyor İnşaatta İnsan Olmak Yeterli”

“Araba Kullanırken Bile Ehliyet İsteniyor İnşaatta İnsan Olmak Yeterli”

06 Aralık 2017 Çarşamba, 13:39:27
“Araba Kullanırken Bile Ehliyet İsteniyor İnşaatta İnsan Olmak Yeterli”
İnşaat sektörüne farklı sektörden giren oyuncuları eleştiren 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Araba kullanırken bile ehliyet isteniyor ama insan olan herkes inşaatçı oluyor. Müteahhitler de sertifikalandırılmalı” dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

216 Koru Plus projesinin lansmanında konuşan 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, inşaat sektörüne farklı sektörlerden giren oyuncuları ağır bir dille eleştirdi.

BAKLAVACI DA İNŞAATÇI OLDU MOBİLYACI DA…
Bu işle hiçbir alakası olmayan bir sürü insan inşaat sektörüne girdi diyen Dündar, “Baklavacı da inşaatçı oldu, mobilyacı da. Bu çok acı ve sektörün ön önemli problemi de bu” dedi.

ARABA KULLANIRKEN BİLE EHLİYET İSTENİYOR…
Dündar, “Her işte belge, sertifika isteniyor. Araba kullanırken bile ehliyet isteniyor. Fakat inşaat sektöründe insan olmak yeterli. Bu işlerle hiçbir ilgisi olmayan insan projeye giriyor. Hiç kimse ehliyeti olmayan bir kimsenin kullandığı arabaya binmek istemez ama insanlar daha önce hiç konut üretmemiş birinden gidip daire alıyorlar. Bunu anlamakta gerçekten zorlanıyorum” diye konuştu.

MÜTEAHHİTLER SERTİFİKALANDIRILMALI
Diğer sektörlerde olduğu gibi müteahhitlerin de sertifikalanması gerektiğine dikkat çeken Dündar, “Bu işin çözümü bence şu; müteahhitler sertifikalandırılmalı. Herkesin gücüne göre işe girmeli. Daha önce hiç konut üretmemiş biri büyük bir projeye girebiliyor. Sertifika olursa daha önce yaptığı işlerin büyüklüğüne göre işe girebilir. Hiç tecrübesi olmayanlar büyük işlere giremezler” ifadesinde bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER