Anasayfa >

Sektörden Haberler >

“Dövizdeki Artış Arsa Fiyatlarını Artırdı”

“Dövizdeki Artış Arsa Fiyatlarını Artırdı”

22 Kasım 2017 Çarşamba, 11:57:39
“Dövizdeki Artış Arsa Fiyatlarını Artırdı”
EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken dövizdeki artışın arsa fiyatlarını da yükselttiğini söyledi. Eken, konut fiyatlarında da önümüzdeki birkaç ay içinde önemli artış beklediklerini söyledi…

Dövizdeki artış devam ediyor. Son birkaç aydan bu yana yüzde 15’in üzerinde değer artırışı gösteren döviz, arsa fiyatlarının da yükselmesine sebep oldu.

EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken,piyasaların şu an sadece dövize kilitlendiğini, buna karşın diğer yatırım araçlarında da ciddi fiyat hareketlilikleri olduğunu kaydetti.

GAYRİMENKUL HER ZAMAN KAZANDIRIR
Son dönemde en fazla fiyat artışı olan araçlardan birinin arsa olduğunu belirten  Osman Eken, "Sürekli söylüyoruz; gayrimenkul her dönem kazandıran yatırım aracı. Şu anda da böyle. Özellikle son bir ay içerisinde değerli bölgelerdeki arsa fiyatlarının yüzde 20-25 gibi oranlarda artış gösterdiğini gözlemliyoruz. Bunun en önemli nedeni bu arsaları elinde tutanların istedikleri gibi fiyatlara yön verebilmesi. Çünkü arsa her dönem ihtiyaç ve hayat devam ettikçe değerine değer katmaya devam edecek” diye konuştu.

KONUT VE TİCARİYEDE BÜYÜK ARTIŞ YOLDA
Dövizdeki hareketliliğin durmadığı, en azından fiyatların bu seviyede kalması durumunda, konut ve ticari projelerde önümüzdeki birkaç ay içerisinde fiyatlarda büyük artış beklediklerini söyleyen Eken, “Şu anda özellikle büyük şehirlerdeki stok durumları nedeniyle fiyatlar hemen revize edilemedi. Ancak, döviz maliyet kaleminde önemli bir unsur. Projeler birkaç ay içerisinde mutlaka yeni fiyatlarını piyasaya yansıtacaklar" ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER