Anasayfa >

Sektörden Haberler >

OSB’ler Emlak Vergisinden Muaf Ama Kiracısı Olana Vergi Var

OSB’ler Emlak Vergisinden Muaf Ama Kiracısı Olana Vergi Var

13 Kasım 2017 Pazartesi, 12:02:44
OSB’ler Emlak Vergisinden Muaf Ama Kiracısı Olana Vergi Var
Organize Sanayi ve Serbest Bölgeleri emlak vergisinden artık muaf tutulacak. Fakat kiracısı olanlar ise vergiden kaçamayacak…

3119 sayılı emlak Vergisi Kanunun 4. Maddesine göre Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede yer alan binalar emlak vergisinden muaf. Fakat kiracısı olanlar ise emlak vergisi ödeyecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgede yer alan binalara daimi olarak emlak vergisi muafiyeti var. Ancak Temmuz ayında yapılan yeni düzenleme ile bu üretim alanlarında sadece mülk sahipleri için muafiyetin geçerli olup, işyerini kiraya verenler emlak vergisini ödeyecektir. Yani kiracısı olan muafiyetten yararlanamayacaktır. Bu neden ile Organize Sanayi Bölgeleri ile Serbest Bölgeler de kiracısı olan mülk sahiplerinin mağdur olmamalı açısından emlak vergilerini yatırmaları gerekmektedir. Kiracısı olanlar veya kiracı durumda olan mükelleflerin listesi belediye Emlak Müdürlüğünde yer almaktadır. Emlak Müdürlüğümüz mülkünü kiraya veren mükellefleri tek tek bilgilendirici yazı gönderecektir" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER