Anasayfa >

Sektörden Haberler >

"Gayrimenkul Bankalar Karşısında Yatırım Cazibesini Yitirdi"

"Gayrimenkul Bankalar Karşısında Yatırım Cazibesini Yitirdi"

25 Ekim 2017 Çarşamba, 15:22:19
Gayrimenkul Bankalar Karşısında Yatırım Cazibesini Yitirdi
Uzun yıllar Amerika’da dünyanın en büyük gayrimenkul fonlarını yöneten ve Club 35 markasıyla Türkiye’de gayrimenkul geliştiriciliği işine giren Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu, bankacılığın gelişmesi ile gayrimenkulün yatırım olmaktan çıktığını söyledi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

The Village Urla projesinin lansmanında konuşan Kuzu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kuzu, sektöre bomba gibi düşecek bir açıklamada bulundu.

Uzmanlar gayrimenkulün en iyi yatırım aracı olduğunu savunurken, Selim Kuzu, bu iddiaların aksine gayrimenkulün yatırım aracı olmaktan çıktığını söyledi.Bankacılığı  n geliştikçe gayrimenkulün yatırım aracı olarak cazibesini yitirdiğine dikkat çeken Selim Kuzu, “Bankacılık geliştikçe gayrimenkul yatırım olmaktan çıktı. Bankaların sundukları yatırım alanları artıyor. Altın sertifikası, fonlar gibi” dedi.

BANKALARDA YATIRIM ÇEŞİTLERİ ARTTI
Türkiye’de gayrimenkul fonlarının yeni yeni başladığını belirten Kuzu, “Herkesin daire alacak 500 bin TL’si yok. Kooperatifler de modasını yitirdi. Vatandaş parasını altına, dövize ya da fonlara yatırıyor. Döviz alayım paramı istediğim zaman kullanırım diye düşünüyor. Yatırım için ev aldığında kiracıyla uğraşıyor. Ya da paraya ihtiyacı olduğunda evi satması gerekecek ki o da çok kolay değil. Bunlardan dolayı vatandaş artık gayrimenkul yerine döviz, altın ya da fona yatırıyor parasını” diye konuştu.

ESKİ FİYAT ARTIŞLARI OLMAYACAK

Konut fiyatlarında artık eski artışların olmayacağının altını çizen Kuzu, fiyatlar belli bir koridorda kalacak dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER