Anasayfa >

Sektörden Haberler >

GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum’da 3 Ekim’de Başlıyor

GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum’da 3 Ekim’de Başlıyor

27 Eylül 2017 Çarşamba, 13:54:59
GYODER Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum’da 3 Ekim’de Başlıyor
GYODER Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’incisi bu yıl Erzurum’da gerçekleşecek. Sektör temsilcilerini bir araya getirecek olan zirve 3-4 Ekim’de kapılarını açık tutacak…

GYODER tarafından her yıl düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi’nin 8’inci bu yıl Erzurum’da düzenleniyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin de işbirliği ile hayata geçirilecek olan Zirve 3-4 Ekim tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.


 ‘Gelişen Kentler Zirvesi-Erzurum’da, yüzyıllardır Anadolu’nun en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Erzurum ve çevresinin, genel sosyo-ekonomik değerlerinin yanı sıra, gayrimenkul alanında barındırdığı potansiyel ve sunduğu fırsatlar ele alınacak.

Erkonut’un zirve sponsoru, Halk GYO’nun ana sponsor olduğu zirvede ayrıca, Eva Gayrimenkul Değerleme tarafından GYODER için hazırlanan ‘Erzurum İli Yatırım Alanları Vizyon Raporu’ da sunulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin’in açılış konuşmalarını yapacağı zirvede; Erzurum ve çevre illerin yanı sıra, İstanbul’da faaliyet gösteren gayrimenkul sektörü temsilcileri, yerel yöneticiler, yatırımcılar ve uzmanlar bir araya gelecek.

Gelişen Kentler Zirvesi’ne, Ekonomist, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin konuk konuşmacı olarak katılarak, Türkiye ve Erzurum ekonomisini ve gayrimenkul sektörüne etkilerini aktaracak. Zirvenin ‘Cazibe Kentler’ başlıklı ilk oturumunda, ekonomik kalkınma amacıyla 23 ili kapsayan ‘Cazibe Merkezi Programı’na seçilen illerin belediye başkanlarından Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, bölgenin potansiyeli ile ilgili değerlendirmelerini, katılımcılarla paylaşacak.

 ‘Erzurum İli Yatırım Alanları Vizyon Raporu’, Eva Gayrimenkul Danışmanlık Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ve Epos Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık Yönetici Ortağı Neşecan Çekici tarafından sunulacak.


‘Erzurum’un Potansiyeli ve Geleceği’ başlıklı ikinci oturumda; Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Ayhan Çelik, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Erkonut Yönetim Kurulu Başkanı Selami Keskin ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, kentin geleceğine ve yatırım potansiyeline yönelik görüşlerini aktaracak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER