Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konut Fiyatları 2018’de Ne Olur?

Konut Fiyatları 2018’de Ne Olur?

06 Eylül 2017 Çarşamba, 15:55:30
Konut Fiyatları 2018’de Ne Olur?
2017’nin son çeyreğine girerken 2018’de konut fiyatlarının ne olacağı ise merak konusu. Konut fiyatları 2018’de ne olur sorusunun yanıtı haberimizde…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kampanya seferberliği ile hareketliliğini koruyan konut sektöründe 2018’de fiyatların ne olacağı ise merak konusu. Fiyatlar düşecek mi, yükselecek mi sorusu akıllarda dolaşıyor.


Soruya Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü yanıt verdi. İstanbul’da metrekare birim fiyatlarının 4 bin TL’yi geçtiğine dikkat çeken Özlü, konut fiyatlarının 2018’de hızlı bir şekilde artmaya devam edeceğini belirterek konuta yatırım yapmak isteyenlere ellerini çabuk tutun uyarısında bulundu.


Daha karlı bir yatırım yapmak için 2018’i beklemeyin diyen Özlü, konut fiyatlarının 2018’de artacağı öngörüsünde bulundu.
Fiyat artışında yeni projelerin etkili olacağını belirten Özlü, 3. Havalimanı’nın İstanbul’da emlak piyasasına ayrı bir canlılık katacağını söyledi.


Hareketliliğin çevre ilçelerdeki konut fiyatlarına yansıyacağını belirten Özlü, “Bölgede konut fiyatlarının önümüzdeki yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 30 ile 40 arasında artabileceğini öngörüyoruz. Anadolu yakasında ise özellikle Kartal- Pendik bölgesinde gelecek yıl hizmete girecek ve bölgeyi Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak metro çalışmaları var. Bu projelerin bulundukları çevre ilçelere önemli oranda değer katacağını söyleyebiliriz. Özellikle Azeri ve Arap yatırımcılar da gelişen bölgeleri daha çok tercih ediyorlar. Bu yüzden yatırımcılar erken davrandığı takdirde 2018’de karlı bir yıl geçirebilir.” dedi.

Konut yatırımı için Avrupa ve Anadolu yakasında da cazip alternatiflerin olduğunu vurgulayan Özlü, Pendik ve Gaziosmanpaşa’nın 2018’in gözde yerleri olacağını ifade etti.

Özlü: “Son bir yıllık konut satışları incelendiğinde İstanbul’da yüzde 20 ile Gaziosmanpaşa’nın konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında geldiğini görüyoruz. Özellikle yatırımın kendini amorti etme süresinin de en kısa olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa, yatırımcılarına gözünden kaçmaması gereken ilçelerden. Şuan Gaziosmanpaşa’da 1+1 daireler 380 bin TL’den başlıyor. Anadolu yakasında ise 1+1 dairelerin 280 bin TL’den başladığı Pendik-Kurtköy bölgesinin, hem önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması hem de ilçede yeni konut projelerinin hayata geçiyor olması bölgenin değerini önümüzdeki yıllarda kat kat artıracak. Bu bölgelerde elini çabuk tutan daha karlı olacak.” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER