Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Konut Satın Alırken “Beton”a Dikkat

Konut Satın Alırken “Beton”a Dikkat

15 Ağustos 2017 Salı, 11:26:15
Konut Satın Alırken “Beton”a Dikkat
TÇMB Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Tüzün, konut alacakları uyardı. Tüzün, konut satın alırken deprem gerçeğini unutmayın dedi…

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Şefik Tüzün, tüketicileri “beton” konusunda uyardı.
Konut satın alırken deprem gerçeğini göz ardı etmemek gerektiğine dikkat çeken Tüzün, müşterilerin beton konusunda bilinçli olmadığını ifade ederek,yapının temeli, tasarımı ve kullanılan malzemelerin sağlamlığı gibi etkenler de depremin gücüne karşı dayanıklılık açısından önem taşır." dedi.


DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYIN
Deprem gerçeğinin unutulmaması gerektiğini belirten Tüzün, alımlarda konfor, lokasyon gibi özelliklerden daha önce depreme dayanaklı binalara odaklanılması gerektiğini söyledi.


Türkiye'nin önemli deprem bölgelerini bünyesinde bulundurduğunu hatırlatan Tüzün, "Yapılan araştırmalara göre konut satın alan müşteriler, inşaatta kullanılan beton konusunda bilinçli değil. Unutmamak gerekir ki yapının temeli, tasarımı ve kullanılan malzemelerin sağlamlığı gibi etkenler de depremin gücüne karşı dayanıklılık açısından önem taşır. İnşaatlarda beton kalitesine çok önem gösterilmelidir. Yapı denetim yasasında belirtilen gerekliliklere firmalar uymak zorundadır. Ayrıca konut firmaları güçlü mühendislik hizmeti alan, kalite kontrol birimi en iyi şekilde yapılandırılmış projeleri tercih etmeliler."

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER