Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Emlak Vergisine İtiraz İçin Son Gün 31 Temmuz

Emlak Vergisine İtiraz İçin Son Gün 31 Temmuz

21 Temmuz 2017 Cuma, 11:03:08
 Emlak Vergisine İtiraz İçin Son Gün 31 Temmuz
Emlak değerleri 4 yıldan sonra yeniden belirlendi. Emlak vergisi bu yeni oranlara göre ödenecek. Fahiş emlak vergisine itiraz için ise son 10 gün kaldı…

Takdir Komisyonları, arsa ve arazi değerlerini 4 yıldan sonra yeniden belirledi.  26 milyon mükellef emlak vergisini bu yeni değerlere göre ödeyecek. Yeni oranlar 4 yıl boyunca ödeyeceğiniz emlak vergisi oranlarını belirleyecek.


Yeni değerler Haziran ayı boyunca muhtarlıklarda, sanayi ve ticaret odalarında askıda olacak. Bulunduğunuz mahalle ve sokağın yeni emlak değerlerini buradan öğrenebilirsiniz. Eğer fahiş bir artış olduğunu düşünüyorsanız itirazda bulunabilirsiniz. Emlak vergisine itiraz ve dava açmak için en son 31 Temmuz’a kadar başvuruda bulunmanız lazım.

EMLAK VERGİSİ İTİRAZI NEREYE YAPILIR?

Yeni emlak vergisi değerleri 2018-2021 yıllarını kapsıyor. Bazı bölgelerde yüzde 400’e varan fahiş artışlar görülüyor. Bu rakamlara itiraz etme hakkınız var. Bunun için emlak vergisi mükelleflerinin muhtarlıklardan takdir komisyonlarının kararlarını alarak 30 gün içinde dava açmaları gerekiyor. Dolayısıyla mükelleflerin temmuz ayı sonuna kadar vergi mahkemelerine dava açmaları gerekiyor.


İtirazınız da haklı çıkarsanız ve mahkemeyi siz kazanırsanız  çıkan karar sadece sizi değil tüm mahalle ve sokağı kapsayacak.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER