Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Gayrimenkule Haciz Sınırı Geliyor

Gayrimenkule Haciz Sınırı Geliyor

10 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:43:27
Gayrimenkule Haciz Sınırı Geliyor
Gayrimenkul, araba ve arsaya getirilen haciz işlemlerine yeni düzenleme geliyor. Borçlunun evi, ancak evin kıymeti fazla ise yeni bir ev alabilecek miktar borçluya bırakılarak haczedilecek….

İcra Daireleri aracılığıyla arabaya, gayrimenkule, arsaya getirilen haciz işlemine düzenleme geliyor.

Zamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle alacaklıların yasal yollara başvurup haciz işlemi başlatmasına sınır getiriliyor.  Borçlunun evi, ancak evin kıymeti fazla ise yeni bir ev alabilecek miktar borçluya bırakılarak haczedilecek.

SINIR GELİYOR
Haciz nedeniyle kişinin bankadaki parasına el koyuluyor. Kişinin parası ve malvarlığı yoksa evine haciz geliyor. Artık haciz işleminden önce ev tebligat gönderilecek. Tebligat geldikten sonra itiraz edilmez veya borç ödenmezse haciz işlemi başlatılacak. Borç ne kadar olursa olsun haciz işlemine sınır getirilecek. Borçlunun evindeki tüm eşyalar haczedilemeyecek.

Tüm eşyalarının alınmasıyla zor durumda bırakılan vatandaşlara kolaylık sağlanıyor. Borçlunun evi, ancak evin kıymeti fazla ise yeni bir ev alabilecek miktar borçluya bırakılmak üzere haczedilerek satılabilecek.

Tebligat gönderildikten sonra başlatılan hacze veya hacizle ilgili tutara itiraz hakkınız var. Avukat Hakan Tokbaş, icra ile tebligatların adreslere yapıldığını söyleyerek, “İcra takibi Mernis adresine (yasal ikametgah adresine) gelir” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER