Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Dar Gelirliye 5’te 1 Fiyatına Kiralık Konut Geliyor

Dar Gelirliye 5’te 1 Fiyatına Kiralık Konut Geliyor

21 Haziran 2017 Çarşamba, 12:09:32
Dar Gelirliye 5’te 1 Fiyatına Kiralık Konut  Geliyor
GYODER, yeni dönem stratajilerini açıkladı. GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, Kalkınma Bakanlığı’nın dar gelirlilere 5’te 1 fiyatına konut kiralamasına yönelik proje çalıştığını söyledi….


GYODER başkanlığını Aziz Torun’dan devralan Dr. Feyzullah Yetkin, ilk basın toplantısını yaptı. Toplantıda GYODER’in yeni dönem stratejilerine dikkat çekildi.

Yetkin, dar ve orta gelirliye ucuz konut üretimi için arsa maliyetlerinin düşürülmesi konusunda kamu kurumları ile işbirliği içinde düzenlemeler yapılması gerektiğini gündeme getireceklerini söyledi.

GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören ise Kalkınma Bakanlığı’nın devletin portföyünde yer alacak konutları dar gelirlilere düşük fiyatla kiralayacağı bir proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Öngören toki’nin ucuz knut üretip, dar gelirli vatandaşlara düşük fiyata satması gibi bu projeyle de uygun fiyata üretilecek konutların yine bir kurum üzerinden düşük fiyatla kiralanacağını açıkladı.

Kalkınma Bakanlığı’nın yürüttüğü çalışma kapsamında devletin portföyündeki konutlar dar gelirlilere normal fiyatın 5’te 1 fiyatına kiralanacağını ifade eden Öngören, “Devlet bir konut portföyü oluşturacak. Şu anda konut üretip satıyor. Bu proje ile konut üretip kiralayacak” dedi.

Bu modelin belirli lüks sitede de uygulanacağına dikkat çeken Öngören, “Toki projeleri şehrin dışında kalıyor. Gettolaşmayı önlemek için lüks sitelerde de belli sayıda katların bu projeye ayrılması düşünülüyor” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 21 Haziran 2017 Çarşamba, 16:01 Cok isabetli bir uygulama olacagini dusunuyorum.emeklilerde yararla abilir herhalde.saygilarimla CEVAPLA
DİĞER HABERLER