Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Gayrimenkul 4.0 Verisyonu Geliyor

Gayrimenkul 4.0 Verisyonu Geliyor

20 Haziran 2017 Salı, 14:53:30
Gayrimenkul 4.0 Verisyonu Geliyor
GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetkin, sanayi 4.9 devrimine dikkat çekerek, “Gayrimenkul 4.0 versiyonunu dünya ile paylaşıp, bu söylemde öncü olacağız” dedi….

Gayrimenkul sektörünün çatı örgütü GYODER’in 18. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Dr. Feyzullah Yetgin, düzenlenen ilk basın toplantısında derneğin yeni dönem stratejisini anlattı.


GAYRİMENKULDE 4.0 DÖNEMİ
‘Sanayi 4.0’ devrimine dikkat çeken Dr. Feyzullah Yetgin, “Gayrimenkul 4.0 versiyonunu dünya ile paylaşıp, bu söylemde öncü olacağız. Çünkü dünya gayrimenkul pazarında da taşlar yerinden oynuyor, oyunun kuralları değişiyor. Gelişmiş ülkeler 4.0 versiyon sanayi devrimi dönemine girdi. Çok yönlü düşünerek, Türkiye gayrimenkul sektörüne her anlamda katkı sağlamamız ve yeni bir versiyonun tüm hazırlıklarının tamamlamamız gerekiyor” dedi.

ANADOLUYU KUCAKLAYACAĞIZ
Yeni dönemde Anadolu’yu kucaklayaağız diyen Dr. Feyzullah Yetgin, “Biz bu dönem İstanbul dışında, Türkiye’yi kapsayacak bir strateji ile Anadolu şehirlerini kucaklamayı hedefliyoruz. Bu amaçla bu yıl ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni 3 farklı şehirde düzenleyeceğiz. 2017 yılı içinde zirvelerin yapılmasını planladığımız şehirleri önümüzdeki günlerde paylaşacağız” diye konuştu.
 
ANADOLU ROADSHOW
GYODER’in, ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nin devamı niteliğindeki ‘Anadolu Roadshow’ etkinliği ile de önemli çalışmalara imza atacağını vurgulayan Dr. Feyzullah Yetgin, “Özellikle son dönemde cazibe merkezi olarak ilgi gören Türkiye’nin çeşitli bölge ve illerine yönelik gerçekleştireceğimiz ‘Anadolu Roadshow’ çalışmasıyla; yerel yönetim ve önemli yatırımcılarla bir araya gelerek, fikir ve bilgi alışverişlerinde bulunacağız. Yine aynı yaklaşımla tüm Anadolu şehirlerindeki sektör oyuncularını da üyelerimiz arasında görmek istiyoruz. Büyükşehirlerin yanı sıra gelişmekte olan Anadolu şehirlerini de GYODER olarak kapsamayı arzu ediyoruz. Bu yıl düzenleyeceğimiz Gelişen Kentler Zirvesi ve devamı niteliğindeki Anadolu Roadshow’ları ile bir Anadolu çıkarması planlıyoruz” ifadesinde bulundu.

GAYRİMENKUL ZİRVESİ NİSAN 2018’DE
Yetkin, sektörün önemli organizasyonlarından olan gayrimenkul zirvesinin Nisan 2018’de yapılacağını da açıkladı.

GYODER’i uluslar arası bir dernek yapacaklarını belirten Yetkin, bu süreçte yurdışı  STK’lar ile daha güçlü bir ilitişim içine gireceklerini söyledi.

DAR GELİRLİYE KONUT İÇİN YENİ SERMAYE PİYASASI ARAÇLARI ÜRETİLMELİ

Orta ve dar gelir gruplarına konut üretimini ve yönelimini kolaylaştıracak yeni sermaye piyasası araçlarının üretilmesi gerekiyor diyen Yetgin, daha ucuz konut üretimi için arsa maliyetlerinin düşürülmesi konusunda, kamu kurumları ile işbirliği içinde düzenlemeler yapılmasını gündeme getireceğiz dedi.

İFM İÇİN TEŞVİK MEVZUATI ÖNERİYORUZ
Yeni dönemde önem verecekleri konulardan birinin İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (IUFM) projesi olacağına dikkat çeken Dr. Feyzullah Yetgin, ‘Sermaye hareketlerinin kolaylaştırılması’, ‘Vergi düzenlemelerinin yapılması’, ‘İşlem maliyetlerinin azaltılması’, ‘Yabancı mali kurumların yerel piyasalarda çalışabilmesi’ gibi finans merkezine özel konularda teşvik edici önlemlerin alınması önemlidir. Teşvik mevzuatı önerisinin hazırlanması, ilgili makamlara sunulması ve bu önerinin de takipçisi olunması aşamasında GYODER olarak öncülük edeceğiz” diye konuştu.

GAYRİMENKUL 4.0 VERSİYONU GELİYOR
‘Sanayi 4.0’ devrimini de değinen Dr. Feyzullah Yetgin, şöyle konuştu: “Gayrimenkul 4.0 versiyonunu dünya ile paylaşıp, bu söylemde öncü olacağız. Çünkü dünya gayrimenkul pazarında da taşlar yerinden oynuyor, oyunun kuralları değişiyor. Gelişmiş ülkeler 4.0 versiyon sanayi devrimi dönemine girdi. Türkiye ise önceki üç sanayi devrimini de geriden takip etmek zorunda kaldı. Ancak ülkemizin dördüncü sanayi devrimini, iyi yetişmiş, nitelikli insan gücü ve ileri teknolojiyle yakalayacağına inanıyoruz” ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER