Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Havayolu Çalışanları Kendi Konutlarını Kendi Yapacak

Havayolu Çalışanları Kendi Konutlarını Kendi Yapacak

12 Haziran 2017 Pazartesi, 16:00:12
Havayolu Çalışanları Kendi Konutlarını Kendi Yapacak
3.Havalimanı bölgede arsa ve konut fiyatlarını katladı. Havayolu çalışanları fiyat artışından etkilenmemek için kooperatif kurarak kendi konutlarını yapmaya başladı..

3.Havalimanı inşaatı hızla devam ediyor. İnşaat bitmeden bölgede arsa ve konut fiyatları arttı. Hava yolu çalışanları ise artan fiyatlardan etkilenmemek için kooperatif kurarak kendi konutlarını yapmaya başladı.


2016 yılının son çeyreğinde resmiyete kavuşan Hava Kent Yapı Kooperatifi, özellikle bölgede yatırım yapmak isteyen havayolu personeline konut üretecek.


Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş,ilk etapta 300 konut üreteceklerini söyledi. Kooperatif modelin ülkemizde olumsuz bir algısı olduğunu belirten Başkan Erkut Çavuş, "Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyor. Hava yolu personeli ailesinden çok ekip arkadaşlarını görür onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık" şeklinde konuştu.

3.Havalimanı’nın faaliyete geçmesi ile birlikte bölgede çok ciddi bir konut ihtiyacı doğacağını belirten Çavuş, “Kısa süre içerisinde bölgede AVM'ler, hastaneler ve metro projeleri boy gösterecek. Sadece 3. Havalimanı personeli için bile 120 bin kişilik bir konut talebi ortaya çıkacak. Hava Kent projesini oluştururken hem ekip arkadaşlarımızın kendi kullanımı için hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirdik. Arsa ve konut fiyatlarının artması ile birlikte bu bölgede yapılan yatırımların ciddi bir kira getirisi olacaktır" ifadesinde bulundu.


Projenin 3. Havaliman'ına sadece 3 kilometre uzaklıkta olduğunu söyleyen, Başkan Çavuş, “ 300 konutluk ilk etabımız havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Karadeniz'e yapımına başlanan büyük yat limanına komşu olacaktır" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER