Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Emlak Vergisi Kalkıyor

Emlak Vergisi Kalkıyor

11 Mayıs 2017 Perşembe, 13:39:31
Emlak Vergisi Kalkıyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’den müjde geldi. Özlü, emlak vergisinin kalkacağını söyledi…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 77 maddelik Üretim Reform Paketi hakkında açıklamada bulundu.

Özlü, emlak vergisin kalkacağını söyledi. Bakan Özlü, "Emlak vergisi payı organize sanayi bölgeleri için yılda 360 milyon lira. Bunu da kaldırıyoruz. Sanayi siteleri için getirdiğimiz yapı denetimi hizmet bedeli indirimiyle yılda 127.8 milyon lira ilave bir hak sağlıyor. Sanayi sicili almış her sanayici için emlak vergi kalkıyor" dedi.

YURTDIŞINDA OSB KURULABİLECEK
Bakan Özlü’den bir müjde de sanayicilere geldi. Yurtdışında organize sanayi bölgesi kurulabileceğini belirte Özlü, "Yurtdışına OSB kurma imkanı getiriyoruz, bunun için Bakanlar Kurulu'ndan yetki alıyoruz yani Türkiye'de başarılı olan OSB'ler yurtdışında da OSB kurabilecekler." ifadesinde bulundu.  

Özel sektörün de özel endüstri bölgesi kurmasına imkan tanıyacaklarını belirten Özlü "Deniz doldurma yoluyla endüstri bölgesi kurmanın önünü açıyoruz. Bunlardan birisi Trabzon Arsin bölgesi" diye konuştu.

63 BİN 649 SANAYİ SİTESİ TAŞINIYOR
63 bin 649 işyerinin taşınacağını açıklayan Özlü, Isparta, Malatya, Düzce, Rize, Konya, Uşak, Elazığ ve Samsun olmak üzere 8 sanayi sitesinin taşınma işlemlerinin başlayacağını söyledi. Özlü, taşınma maliyetinin 19 milyar lira olduğunu söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER