Anasayfa >

Sektörden Haberler >

Emlak Bankası 16 Yıl Aradan Sonra Geri Dönüyor

Emlak Bankası 16 Yıl Aradan Sonra Geri Dönüyor

04 Mayıs 2017 Perşembe, 13:42:29
Emlak Bankası 16 Yıl Aradan Sonra Geri Dönüyor
2001 yılında bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme yetkisi kaldırılarak tasfiyesine kararı verilen Emlak Bankası 16 yıl aradan sonra tekrar geri dönüyor.

Hükümet emlak Bank’ın yasal engelini kaldırdı. 2001 yılında bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme yetkisi kaldırılarak tasfiyesine kararı verilen Emlak Bankası 16 yıl aradan sonra tekrar geri dönüyor.


Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeyi bekleyen yeni af yasa tasarısı sonrası kuruluş için işlemler başlamış olacak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'na (BDDK) kuruluna resmi başvuru yapacak Emlak Bankası'nın başvurusu kabul görmesi durumunda 1 yıl içinde faaliyet için gerekli tüm izinler verilecek.

BDDK yaptığı açıklamada,  Emlakbank'ın yeniden bankacılık işlemleri yapma ve mevduat kabul etme yetkisi için sermaye şartının yerine getirilmesini söyledi.

Emlakbank'tan istenilen sermaye rakamının 300 milyon olduğu öğrenildi. Gerekli hazine şimdiden hazırlanıyor.

3 Haziran 1926’da Atatürk'ün talimatıyla 20 milyon TL'ye kurulan Emlak Bank, yasal iznin kaldırılması ile tekrar konut projelerine imza atmaya devam edecek.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER